COVID 19 pandemesi ile ilgili yeni gelişmeler

Maskeyi seven bir tek ben miyim çok tatlı görünüyor.
Bazılarına harbi güzel duruyor fakat şahsen kendi yüzümde kendi yüzüm kadar sevmiyorum. Allahım bu ego nereden gelmekte...

Ben pandemiye bitmiş gözüyle bakıyorum açıkcası fakat kalıcı bir alışkanlığım oldu, pantolonun arka cebinde bir tane temiz maske tutuyorum ki otobüstür, AVMdir odur budur kalabalık olduğunda hastalık kapmamak.

Mevzu korona değil her türlü hastalıktan korunmak için yapıyorum bunu.

Grip de olmayayım, yazın ortasında burnumu çeke çeke yürümek istemiyorum, ki geçen bisiklet dönüşü arkadaş gazıyla üstümün teriyle bir de basket oynadım iki gündür burun ciğer arası seferler süresiz rötar :D

Bir diğer husus da şu eğer belirli bir korunma bilinci olsaydı bu virüs böyle yayılmazdı. Virüs Çin’den yayıldı diye tahmin ediliyor mesela, millet çinde trende işiyor. Videosu bile var. Sokağın ortasına büyük abdest yaptırıyorlar. O hayvan pazarı sızıntılarına zaten kör olmayan var mı bilmiyorum.

Demem o ki insanlar yeterince temiz olsa ve mesafeli olsa böyle sıkıntıları zaten yasamazdık, en azından bu boyutta.

NOT: Burada yazdıklarım tamamen kişisel görüş olmakla beraber hiç bir tıbbi dayanağım bulunmamakta. Yasal sorumluluk kabul etmiyorum.

Geri
Yukarı