CPU ve GPU boşta 80 derece

cilloo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımın CPU ve GPU sıcaklıkları boşta 70-80 derecelerde geziyor. Yük altında 90'lara kadar çıkıyor. Kasamın içi temiz, termal macunları yeni, fanlar çalışıyor bana bu konuda yardım edebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımın CPU ve GPU sıcaklıkları boşta 70-80 derecelerde geziyor. Yük altında 90'lara kadar çıkıyor. Kasamın içi temiz, termal macunları yeni, fanlar çalışıyor bana bu konuda yardım edebilecek biri var mı?
Boşta hiçbir donanımın 80 derece olması normal değildir. Boştayken 80 derece olan sistemin, yük altında 90 dereceden yukarı çıkacaktır. Hem sisteminizi hemde kullandığınız stres testi programlarınızı paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Hangi programdan bu değerleri kontrol ettiniz?
iobit ve afterburner
Boşta hiçbir donanımın 80 derece olması normal değildir. Boştayken 80 derece olan sistemin, yük altında 90 dereceden yukarı çıkacaktır. Hem sisteminizi hemde kullandığınız stres testi programlarınızı paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
i5 2500k
8gb ram
550 ti ekran kartı
120gb m2 ssd
asus p8h61 anakart
Arka planında çokça uygulama çalışıyordur.
Onu kontrol ettim arka planda çalışan gereksiz uygulama yok bilgisayarın hızıyla ilgili bir sorunda yok

Termal macun değişimi yapıldı. Kasa havalandırmasına yapabileceğim pek bişey yok galiba?
Eğer sirkülasyon için yeterli değilse kasanız yan kapağı açık bırakıp en azından test etmek için deneyebilirsiniz.
Birde geçenlerde eski nesil bir sistemde yaşadığım sorunu anlatayım kısaca. Güç kaynağı fazla ısındığı için kasa içerisine sıcak hava üflüyordu. Haliyle en yakında işlemci ve tam karşısında kalan ekran kartı hayli ısınıyordu. Belki benzer bir sorun olabilir. Kasa kapağını açıp gözlemlemek belki işe yarayabilir.

Kasa içi havalandırmadan dolayı işlemci boşta 80 derece olmaz. Benim kasayı soba önüne battaniye ile sarıp koysam yine de boşta 80 derece olmaz. Programınızda bir hata olabilir veya soğutucu montajı hatalı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı