CPU ve GPU Boştayken 40 Derece Normal midir?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem boşta iken işlemci ve ekran kartı sıcaklığı ikisi de 40'ar derece. Normalde 30-32 derece idi. Temizlik yaptım ama durum değişmedi. Normal midir size göre?

Ekran kartı GTX 1050 MSI'ın Gaming 2G modeli. 60 derecenin altında fanlar çalışmıyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Havaların ısındığınıda düşünürsek bu kadar fark olması gayet normal. Kasanın hava akışıda güzelse kafanıza takmanıza gerek yok. Arkadaşında dediği gibi yük altındaki değerler esas önemli olan. Orda da belirli bir sınırı geçmiyorsa dert edilecek birşey yok.

Havaların ısındığınıda düşünürsek bu kadar fark olması gayet normal. Kasanın hava akışıda güzelse kafanıza takmanıza gerek yok. Arkadaşında dediği gibi yük altındaki değerler esas önemli olan. Orda da belirli bir sınırı geçmiyorsa dert edilecek birşey yok.

Yok, oyunda 55 dereceyi geçmiyor genelde. Ekran kartı da 70'e varmıyor 60-65 arası oluyor. Boştayken 35'lerde olduğu için tedirgin oldum biraz.

Yok, oyunda 55 dereceyi geçmiyor genelde. Ekran kartı da 70'e varmıyor 60-65 arası oluyor. Boştayken 35'lerde olduğu için tedirgin oldum biraz.
Endişe edecek bir durum yok. Değerler normal.

Bu şey gibi "sıcak değil de nem çok" :D Havaların ısınmasına bağlayabiliriz. Kışın işlemcim yanılmıyorsam 10 derecede çalışıyordu şu an 6 saattir açık 25 derece.

İmza kısmında yazıyor modeli, bence 40 dereceye kadar normal oyun oynarken 55 dereceyi geçmemesi de çok güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı