CPU-Z SPD Slotları Boş Gözüküyor

MustaaBey

Hectopat
Daha fazla  
Laptop'ımda RAM yükseltmesi yapmayı düşünüyorum. 8 GB RAM bulunmakta. CPU-Z programında SPD bölümünde 4 slot var ve 4'ü de boş gözüküyor. Memory kısmı işe aşağıdaki görüntüde mevcut. Laptop'umda boş slot var mı acaba? Varsa nasıl bir RAM almalıyım? Teşekkürler. Siz sormadan söyleyeyim AIDA'da da gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• memory.PNG
    memory.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 480
Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB 2400 MHz CL17 SODIMM bellek alacaksınız. Belleğiniz anakarta gömülüdür, o yüzden göstermiyordur. Mevcut sürümü silip şuradan 1.75 olan versiyonu yükleyip tekrar kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Cihazı marka-model bilgisiyle internette aratın. Kendi sayfasında veya diğer sitelerde bilgi vardır. Büyük olasılıkla boş bir slotunuz vardır. Hiçbir şey bulamazsanız teknik servise mesaj atabilirsiniz.

8 GB 2400 MHz CL17 SODIMM bellek alacaksınız. Belleğiniz anakarta gömülüdür, o yüzden göstermiyordur. Mevcut sürümü silip şuradan 1.75 olan versiyonu yükleyip tekrar kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Cihazı marka-model bilgisiyle internette aratın. Kendi sayfasında veya diğer sitelerde bilgi vardır. Büyük olasılıkla boş bir slotunuz vardır. Hiçbir şey bulamazsanız teknik servise mesaj atabilirsiniz.

Çok teşekkürler. 1.75'te de spd slotları boş. Asus'a sorayım. Önerileriniz için teşekkürler
DDR4 2133 Mhz ram takabilirsiniz diye asustan bilgi geldi. Ben laptopumda 2400 mhz ram var diye biliyordum.
Biostan baktığımda 2400 mhz görünüyor ram. Ben en iyisi 2400 mhz alayım. Sıkıntı çıkmaz herhalde

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. 1.75'te de spd slotları boş. ASUS'a sorayım. Önerileriniz için teşekkürler.
DDR4 2133 MHz RAM takabilirsiniz diye ASUS'tan bilgi geldi. Ben laptopumda 2400 MHz RAM var diye biliyordum.
BIOS'tan baktığımda 2400 MHz görünüyor RAM. Ben en iyisi 2400 MHz alayım. Sıkıntı çıkmaz herhalde.

Hangi marka RAM taktınız ve Dual 128 Bit olarak çalıştımı aynı sıkıntı bende de var.

Dosya Ekleri

• IMG_20201227_195500.jpg
    IMG_20201227_195500.jpg
    195,8 KB · Görüntüleme: 343

Yeni konular

Geri
Yukarı