CPU-Z telefondaki sıcaklık değerleri ne kadar doğrudur?

Sekatsu

Decapat
Telefonum S22, ısınan bir telefon olduğunu biliyorum. Ama hiçbir şey yapmaz iken en düşük 40 derece oluyor. Sıcak hissettiriyor aslında. Yaz olduğu için midir diyeceğim ama normalde 30 35 derece olması gerekmez mi en fazla? Arkada Samsung Health'tan başka bir şey açık değil.

Snapdragon 8 gen 1 versiyonu olduğunu söylemeyi unutmuşum. S21'de snapdragon 888 vardı sanırım. ikisi de ısınan işlemciler diye biliyorum. AIDA64'te de aynı şekilde 40-45 derece arası. Yaz olduğundan dolayı büyük bir ihtimalle o zaman. Cevap için teşekkürler.

En doğru programlardan biridir. Yine de güvenmiyorsaniz CPU monitor ya da AIDA64 gibi uygulamalara da bakabilirsiniz.
Benim S21'im de normal kullanımda 37-39 arası dolaşıyor. Hava sıcaklıklarının etkisi büyük çünkü geceleri 32-35 sularına düşüyor.

Telefonum S22, ısınan bir telefon olduğunu biliyorum. Ama hiçbir şey yapmaz iken en düşük 40 derece oluyor. Sıcak hissettiriyor aslında. Yaz olduğu için midir diyeceğim ama normalde 30 35 derece olması gerekmez mi en fazla? Arkada Samsung Health'tan başka bir şey açık değil.

Bende de aynı normal şu an internette dolaşırken 40 derece falan oyun oynarken 47 48e kadar çıkıyor ondan fazlada ısınmıyor.

@Sekatsu bende Exynos 2100 versiyonu var. Daha doğrusu yurt dışı almayan tüm Türkiye'de Exynos versiyonu bulunuyor. 8 Gen 1, normal kullanimda daha fazla ısınır. Ama daha bugün sadece cihazi yeniden başlattım diye 47 dereceyi gördü. Yani merak etmeyin sıcaklıklar normal.
Bende de aynı normal şu an internette dolaşırken 40 derece falan oyun oynarken 47-48'e kadar çıkıyor ondan fazlada ısınmıyor.
Bu da normal hocam. Benim S21 de internette dolaşırken 40 dereceyi geçebiliyor. Hava sıcaklıkların etkisi büyük.

@Sekatsu bende Exynos 2100 versiyonu var. Daha doğrusu yurt dışı almayan tüm Türkiye'de Exynos versiyonu bulunuyor. 8 Gen 1, normal kullanimda daha fazla ısınır. Ama daha bugün sadece cihazi yeniden başlattım diye 47 dereceyi gördü. Yani merak etmeyin sıcaklıklar normal.

Bu da normal hocam. Benim S21 de internette dolaşırken 40 dereceyi geçebiliyor. Hava sıcaklıkların etkisi büyük.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı