Crack indirilen oyundan virüs bulaşır mı?

Valdez

Centipat
Daha fazla  
Korsan bir siteden GTA 4'ün korsanını indirmiştim ve Torrent'ten indirdim. uTorrent bana bu Torrent'de bilgisayarınıza zarar verebilecek dosyalar var diye uyar verdi. Sonra kurulum bitti setup exesini açtım sonra setup yarısında iptal ettim bilgisayara virüs bulaş mı?
Daha öncesinde Kaspersky ve virust Total'le setup dosyasının klasorünü tarattığıtımda bir şey yoktu. Şu andada Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. İndirdiğim sitenin adı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan bir siteden GTA 4'ün korsanını indirmiştim ve Torrent'ten indirdim. uTorrent bana bu Torrent'de bilgisayarınıza zarar verebilecek dosyalar var diye uyar verdi. Sonra kurulum bitti setup exesini açtım sonra setup yarısında iptal ettim bilgisayara virüs bulaş mı?
Daha öncesinde Kaspersky ve virust Total'le setup dosyasının klasorünü tarattığıtımda bir şey yoktu. Şu andada Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. İndirdiğim sitenin adı.
Antivirüsler crack dosyalarını virüs olarak algılayabilir ama siz yine de malwarebytes ile tarama yapabilirsiniz

uTorrent'in kendisi virüs zaten. Bittorrent bunu satın aldı ve birleştiler. Farklı bir torrent istemcisine geçmelisiniz. Her crack virüs değildir. Kaspersky uTorrent'i algılamamış olabilir. Ama cracka gelince sırf crack olduğu için yanlış ihbar yapıyor.

Artı -1 Eksi

Siteye bağlı.

Virus total ve kasprskydede oyunu setup dosyasını ve ayrıca oyunun kurulduğu yeri taradım ancak bişey bulamadı şu an da kaspersk ile tam tarama yapıyorum içim rahat olamadı
Kaspersky ve virus total herhangi bir virüs algılamdı ve hitmap pro ile de taradım
site adını nasıl verebilirm ban yemeden

Aslında indirdiğimiz her şeye dikkat etmemiz lazım geçen yaz bilgisayarıma Marvel's Avengers için Türkçe yama kurmuştum ama Türkçe yama çalışmadı sonra process explorera baktığımda mining virüsüne rastladım yani güvenilir yer bulmak zor.

%99.9 virüs vardır. Eğer crack başka uygulama kullanıyorsan, virüslerin bilgisayarını kullanmasını dert edecek birisi değilsindir diye varsayıyorum. O yüzden Kaspersky ile taratman yeterli.

Aksi takdir de virüslerin bilgisayarına zarar vermesini istemiyorsan, tüm önemli korsan olmayan dosyalarını USB belleğe yedekledikten sonra format atıyorsun. Format'tan sonra Kaspersky, Malwarebytes ve ESET Online ile ayrı ayrı tarama yapıyorsun. Kesin emin olmak için Kaspersky USB taramasını USB atıp bir kere daha taradıktan sonra %99.9 virüs olmadığından emin oluyorsun. Ardından yedeklediğin dosyalarını da Kaspersky ile taratıyorsun ve iş bitiyor. Artık korsandan tamamen kurtulup, hayatına virüssüz bir bilgisayar ile devam ediyorsun :). - Ha korsan uygulama indireceksen dediklerimi yapmana gerek yok çünkü yine bulaşacaklardır. -

Korsan'ı ders için yapıyorsan da emin ol ki alternatifleri illaki vardır. Yoksa da VirtualBox uygulamasını araştırmanı öneririm.

Geri
Yukarı