Crackli oyun yükleyince PC kasıyor

oyunucu

Centipat
Daha fazla  
Önceden Windows 10 biligsayarıma crackli oyun yükleyince bir donma ya da kasma meydana gelmiyordu fakat şimdi yükleyince ve bilgisayarı yeniden başlatınca özellikle video izlerken takılmalar ve ses bozulmaları gibi şeyler oluyor ne yapmam gerek?

(Yüklediğim oyunu virüs programı ile taradım sorunsuz çıktı)

Bende o hataya düştüm zamanında ama anladım ki çok saçma bir şey kesinlikle hemen silmen lazım.

Problemin sebebi konu başlığında açık açık yazıyor. :(
Problem zaten crack indirmende. Crack oyunda FPS düşer sebebini bilmiyorum fakat düşüyor.
Aslında bu algı kısmen yanlış. Denuvo denen oyunların cracklenmesini zorlaştıran bir program var ve yapımcılar bunu oyunlarında kullanıyorlar. En yeni örnek Hogwarts Legacy, oyunda Denuvo programı olduğu için FPS problemleri yaşandı, fakat oyun kırıldıktan sonra(kırılması çok kısa sürdü diye hatırlıyorum) kırılan sürümde Denuvo olmadığı için parasını verenler FPS problemleri yaşarken crackli indirenler hiçbir problem yaşamadı.

Hocam düzgün yerlerden indirirseniz sorun yaşamazsınız. Düzgün repacklenmemiş crackler bilgisayarı yorup ısıya neden olabilir. Türkçe sitelerden asla indirmeyin. İngilizceniz varsa rahat edersiniz, redditteki crack subredditlerine bakın derim. Bu işi öğrenmeden yapmaya çalışırsanız, virüs yer veya sorunlu crack indirirsiniz. Ekonomi kötüleşmeye başladığından beri yani bir kaç yıldır crack oyun indiriyorum, hiç virüs yemedim, çünkü araştırıp düzgün yerlerden indiriyorum. Size de bunu öneririm.

Hocam düzgün yerlerden indirirseniz sorun yaşamazsınız. Düzgün repacklenmemiş crackler bilgisayarı yorup ısıya neden olabilir? Türkçe sitelerden asla indirmeyin. İngilizceniz varsa rahat edersiniz, Reddit'teki crack subredditlerine bakın derim. Bu işi öğrenmeden yapmaya çalışırsanız, virüs yer veya sorunlu crack indirirsiniz. Ekonomi kötüleşmeye başladığından beri yani birkaç yıldır crack oyun indiriyorum, hiç virüs yemedim, çünkü araştırıp düzgün yerlerden indiriyorum. Size de bunu öneririm.

Hocam PES 2013 indirmek istiyorum nereden indirebilirim?

Problemin sebebi konu başlığında açık açık yazıyor. :(

Hayır. Tam tersi şekilde orijinal oyunlarda sürekli kopya koruması çalışırken crack oyunlarda kopya koruması genelde devre dışı bırakılır (bazen kopya korumasına sahte bilgi yollanması sağlanır bu hariç) bu nedenle oyun daha performanslı çalışır. Sanırım güvenli olmayan bir yerden indirmişsin ve sistem özelliklerin biraz alt seviye bu yüzden virüs(?) sistem hızına etki etmiş.

Hayır. Tam tersi şekilde orijinal oyunlarda sürekli kopya koruması çalışırken crack oyunlarda kopya koruması genelde devre dışı bırakılır (bazen kopya korumasına sahte bilgi yollanması sağlanır bu hariç) bu nedenle oyun daha performanslı çalışır. Sanırım güvenli olmayan bir yerden indirmişsin ve sistem özelliklerin biraz alt seviye bu yüzden virüs(?) sistem hızına etki etmiş.

Dostum RTX 3090 kullanıyorum ve neredeyse son model sistemim var

Aslında şöyle oluyor:
PES 2013 indiriyorum ve indirince bir sıkıntım olmuyor oyuna giriyorum ve yine sıkıntı yok fakat bilgisayarı yeniden başlatınca ya da kapatıp açınca PC kasmaya oyunda kasmaya başlıyor.

Benim Windows 7 ve neredeyse çok eski bir bilgisayarım vardı onda da PES 2013 aynı siteden aynı yerden indirdim onda da virüs çıkmadı fakat PC hiçbir şekilde kasmadı

Büyük ihtimalle şu anki kullandığım PC'de bir şey var ve onu düzeltmem gerekiyor olay tam olarak bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı