CraftRise veri sızıntısı

Discordlarina gidip sordum muteladılar.

1692274595285.png

Bu da güldürdü.

Dostlar ben CR in kayıtlı olduğu maildeki tüm şifrelerimi değiştirdim. Ama CR hesabımı çok önceden açtığım için giriş yapıp şifreyi değiştiremedim o şifreye sahip hesabım yok sıkıntı çıkar mı sizcd

Dostlar ben CR in kayıtlı olduğu maildeki tüm şifrelerimi değiştirdim. Ama CR hesabımı çok önceden açtığım için giriş yapıp şifreyi değiştiremedim o şifreye sahip hesabım yok sıkıntı çıkar mı sizcd
Sıkıntı olmaz. Şu saatten sonra cr şifren değişse dahi sızan sızdı yani oynamıyorsan salla geç.

Saat 6:41'de bir SMS geldi. İlk başta normal sıradan bir SMS sandım fakat baktığımda Google'dan geldiğini ve bir veri sızıntısı olduğunu söylüyordu. İlk iş olarak e postamın şifresini değiştirdim sonra have i been pwned sitesinden nerede veri sızıntısı olduğuna bakarken büyük bir Türk Minecraft sunucusundan sızdığını öğrendim insanların canının yanmaması için bunu mimecraft sunucusunun Discord'una yazdım ilk başta çok ciddiye alınmadım. Fakat sonrasında DM kutumda birisi belirdi ve sunucu içi ismimi ismimi istedi vermedim ve çekimser yaklaştım sonrasında bana verileri sızdıranın o olduğunu ve istediği hesabın şifresini atabileceğini söyledi. Bedwars sıralamasındaki bir hesabı istedim 10 saniye geçmeden attı bana girmeyi denediğimde hesaba giriyor. İstediğim çoğu şeyi yapabiliyordum. Eğer önceden bu sunucuya kayıt olduysanız Gmail ve sunucu içerisindeki hesaplarınızın şifrelerini değiştirin. Gmail'de 2 factor açın.(sunucu ismi yazamıyorum Türkiye'de 2 tane büyük Minecraft sunucusu var zaten)
Benim de bilgilerim sızdırılmış.

1695320694732.png

Mayıs ayında craftrsenin verileri sızdırılmıştı şu an piyasada arama motoruna yazsanız zaten kolayca erişebilirsiniz bu yüzden çoğu kişinin hesabı vs. çalındı fakat artık başka bir IP'den hesaba giriş sağlayan biri olduğunda izin vermiyor ve e-posta onayı gerekiyor 2.5 milyon kullanıcıya sahip bir sunucuda gerekli önlemlerin alınmaması gerçekten çok ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı