CraftRise veri sızıntısı

Hocam tam net bir bilgi yok elimde dataları sızdıran elemandan bilgi alamadım o konuda fakat ev adresinin sızıcağını düşünmem.

Cr4ftrise in çıkıp hiçbir açıklama yapmaması özür dilememesi gerçekten şaka gibi :D
Ülke konumu sızmıştır yüksek ihtimal coğrafi konum dediğine göre.

Saat 6:41'de bir SMS geldi. İlk başta normal sıradan bir SMS sandım fakat baktığımda Google'dan geldiğini ve bir veri sızıntısı olduğunu söylüyordu. İlk iş olarak e postamın şifresini değiştirdim sonra have i been pwned sitesinden nerede veri sızıntısı olduğuna bakarken büyük bir Türk Minecraft sunucusundan sızdığını öğrendim insanların canının yanmaması için bunu mimecraft sunucusunun Discord'una yazdım ilk başta çok ciddiye alınmadım. Fakat sonrasında DM kutumda birisi belirdi ve sunucu içi ismimi ismimi istedi vermedim ve çekimser yaklaştım sonrasında bana verileri sızdıranın o olduğunu ve istediği hesabın şifresini atabileceğini söyledi. Bedwars sıralamasındaki bir hesabı istedim 10 saniye geçmeden attı bana girmeyi denediğimde hesaba giriyor. İstediğim çoğu şeyi yapabiliyordum. Eğer önceden bu sunucuya kayıt olduysanız Gmail ve sunucu içerisindeki hesaplarınızın şifrelerini değiştirin. Gmail'de 2 factor açın.(sunucu ismi yazamıyorum Türkiye'de 2 tane büyük Minecraft sunucusu var zaten)

Benim de mailime yeni geldi bende have ı pwned a baktım sonra CR olduğunu görünce foruma geldim.

Yeterlidir hocam şifreyi çok benzer yapmamışsınızdır umarım.
Hocam ben 2-3 karakter felan degistim sorun yaratir mi? Cr sifresini de degismeme gerek var mi? Birde hocam ip adresi felan dogru mu? Nasil degistiricez ip adresini? Pek anlamadigim konular biraz anlatirsaniz, kurtulmak istiyorum bu dertten.

Hocam ben 2-3 karakter falan degistim sorun yaratir mi? Cr sifresini de degismeme gerek var mi? Bir de hocam IP adresi falan dogru mu? Nasil degistiricez IP adresini? Pek anlamadigim konular biraz anlatirsaniz, kurtulmak istiyorum bu dertten.

Özellikle cr şifresini değiştirmeniz lazım hocam 2 3 karakterde değiştirseniz bulamazlar büyük ihtimal. Gmail'e de şifreyi değiştirip 2 factor açmanızı öneririm. Hocam modemi güç düğmesinden basılı tutarak kapatın sonrasında yeniden başlatın veya fişini çekip takın IP adresiniz sıfırlanmış olacaktır.

Özellikle cr şifresini değiştirmeniz lazım hocam 2 3 karakterde değiştirseniz bulamazlar büyük ihtimal. Gmail'e de şifreyi değiştirip 2 factor açmanızı öneririm. Hocam modemi güç düğmesinden basılı tutarak kapatın sonrasında yeniden başlatın veya fişini çekip takın IP adresiniz sıfırlanmış olacaktır.
Hocam internette bir site var şifre ve e posta sızdırılmış mı onu gösteriyor. E postam sızmış 1 kere oda cr olarak görünüyor. Ama şifrem sızmamış. Büyük ihtimalle cr sifrem farkli.

Hocam bir kez daha baktım kullancı adını yanlış yazıyomuşum. Cr sifre mi digerlerinden cok farkli yaptim.

Son düzenleme:
Hocam internette bir site var şifre ve e posta sızdırılmış mı onu gösteriyor. E postam sızmış 1 kere oda cr olarak görünüyor. Ama şifrem sızmamış. Büyük ihtimalle cr sifrem farkli.
Site link bırakırsanız iyi olur.

Site link bırakırsanız iyi olur.
Buradan e postanızı

Buradan ise şifrenizi kontrol edebilirsiniz

Bu sabah gördüğüm şeyler beni şok etti Cr4ftrise verileri çalınınca MERNİS datalarına yapılan panel tarzı şeyler yapılmış yani çok detaylı inceleme fırsatım olmadı fakat username şifre ve e-posta adreslerine ulaşabiliyorlar diye gördüm arka planda daha da fazla olay dönüyor olabilir.

Bu sabah gördüğüm şeyler beni şok etti Cr4ftrise verileri çalınınca MERNİS datalarına yapılan panel tarzı şeyler yapılmış yani çok detaylı inceleme fırsatım olmadı fakat username şifre ve e-posta adreslerine ulaşabiliyorlar diye gördüm arka planda daha da fazla olay dönüyor olabilir.
Bütün şifreleri değişip, modem resetlememix yetmiyo mu yani. Bize ne gibi zarar verebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı