Creality Ender-5 S1 alınmaya değer mi?

Nedim ASUR

Kilopat
Yer
Honolulu
Bir süredir 3D yazıcı araştırması yapıyorum ve ayırdığım bütçe ortalama 15 bin TL. Yaptığım araştırmalarda Creality Ender-5 S1 cihazının iyi olduğuna karar verdim. Ancak daha önce hiç 3D yazıcı deneyimim olmadığı için kalitesiz bir model almak istemiyorum. Sizce bu model iyi mi, yoksa bu bütçeye uygun önerebileceğiniz başka bir yazıcı modeli var mı? Eğer önereceğiniz model, belirttiğim modelle karşılaştırıldığında kalite açısından önemli bir fark taşıyorsa, bütçemi 21 bin TL'ye kadar yükseltebilirim.

2022'nin makinesi o, 2023 ortalarından itibaren makinelerin hızı artmaya başladı, o ürünleri araştırman daha iyi olur. 2. bütçeyle Creality K1 alabilirsin ama ben biraz problemli olduğunu düşünüyorum. 11500'a Ender 3 V3 KE de iyi bir paket sunuyor. PLA gibi çok yüksek sıcaklık istemeyen filament basacaksan Ender 3 V3 SE bile aslında seni mutlu edebilir ki o da 7500+ TL civarında.

2022'nin makinesi o, 2023 ortalarından itibaren makinelerin hızı artmaya başladı, o ürünleri araştırman daha iyi olur. 2. bütçeyle Creality K1 alabilirsin ama ben biraz problemli olduğunu düşünüyorum. 11500'a Ender 3 V3 KE de iyi bir paket sunuyor. PLA gibi çok yüksek sıcaklık istemeyen filament basacaksan Ender 3 V3 SE bile aslında seni mutlu edebilir ki o da 7500+ TL civarında.
Creality K1 çok güzel bir cihaza benziyor fakat dediğiniz gibi bazılarında problem çıkarttığını okudum. O yüzden riske girebilir miyim bilemedim.

Bu konularda henüz çok yeniyim diye mi bilmem ama önerdiğiniz Ender 3 V3 KE incelediğimde Creality Ender-5 S1 den daha iyi gibi geldi. Yanılıyor muyum?

F/P olarak daha iyi, özellik olarak da öne çıktığı birçok nokta var, temel eksiği tabası 5 S1'deki gibi Z ekseninde değil, Y ekseninde çalışıyor ama daha hızlı, üzerinde K1'in hotendi var. Baskı yavaş bir süreç olduğu için hız aranılması gereken bir özellik.

Bambu A1 ve A1 mini de var ama o 20000TL civarında coreXY makine alırdım.(5 S1'deki gibi tablası Z ekseninde çalışan)

Son düzenleme:
Birkaç gündür daha konu hakkında daha fazla araştırma yaptım. Daha çok amatör olduğum için yüksek fiyatlı modeller almamaya karar verdim. Ender 3 V3 KE modeli gerçekten çoğu modelden daha iyi geldi bana. Tabiki çok daha iyi modeller var ama f/p olarak bana kalırsa çok iyi bir öneride bulunmuşsunuz. Bunları da netleştirdikten sonra direk satın almayı planlıyorum. Çünkü bu araştırma ve karşılaştırma işi beni çok yordu.

Bu modele karar verdim ama yinede sormak istiyorum. Ender 3 V3 KE modelinin fiyat bandında daha iyi bir öneriniz var mı? Yoksa f/p olarak en iyisi bu mu? Ayrıca nerden almamı öneririsiniz? Satıcı olarak güvendiğiniz, bizi yarı yolda bırakmayacak firmalar hangileri?

Geri
Yukarı