Elektronik Creative Aurvana Live SE 399₺!

Kargo bugün geldi. Ses çok hoşuma gitti. Lastik değiştirdim 600tl. Bu cihaz nays la 300e geldi. Fiyatı çok iyi.

Ancak uzun kullanımda pedleri sıkıyor gibi. Bir de kablosu jacki vs çabuk bozulacakmis havası var. Umarım uzun ömürlü olur.

İlk konuyu açan. Stoklara geldi diye haber veren. Paylaşımda bulunan herkese teşekkürler.

Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum. Ben equalizer apo ve ustune peace eklentisi indirdim. Ama bunları kullanmayı beceremedim sadece kurabildim. Orotory 1990 EQ ayarını bunu da yapamadım. Boş bir zamanın da aptala anlatır gibi anlatırsan sevinirim.
Kardeşim selam. Hiç sıkıntı değil eve geçince geri dönüş yapacağım.

Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum. Ben equalizer apo ve ustune peace eklentisi indirdim. Ama bunları kullanmayı beceremedim sadece kurabildim. Orotory 1990 EQ ayarını bunu da yapamadım. Boş bir zamanın da aptala anlatır gibi anlatırsan sevinirim.
Kardeşim tekrardan selam

Oratory abimizin ayarları bu. Sol altta filter settings var.

İlk başta kaç band diye bakıyoruz. 10 tane var EQ ya gelip hemen
1712434257614.png
buradaki yeşil + işaretine basıp
1712434283483.png
bu çubuklardan 10 tane yapıyoruz. (Bendeki HD58x o yüzden ayarlar farklı)

Daha sonra filtre tipi geliyor bunların ne yaptığından çok çok emin değilim ama abimiz bunu koyduysa bir sebebi var. Bu filtrelerde
1712434418598.png
hemen çubukların altında filtre diye yazıyor zaten. Peak dediği tepe filtresi yani mavi olan. Low shelf dediği düşük eşik filtresi yani kırmızı olan. Bunu ayarladıktan sonra sırada frekanslar var. Onlarda çubukların üstünde zaten her bir frekansı sırasıyla tek tek yazıcaksın. Sol taraftan itibaren en düşüğü yazıcaksın yukarıdaki gibi. Orada gain var yani kazanç. Asıl önemli olanlar bunlar. Her frekansın karşısındaki değeri yazıcaksın.
1712434770148.png
Mesela burada 1. frekans yani 76 Hz için -5,5 dB yazmış çubuğu sürükleyebilirsinde çubuğun altınada yazabilirsin - ve + ya dikkat et. daha sonra Q factor geliyor yani quality. O da hemen dB nin yanında. 0.35 olan. Onuda Kalite (Q) ile gösterilen yere yazıcaksın ve bitiyor. Her bir frekansı tek tek yapman gerekiyor. Daha sonra bunu kaydetmen gerek.
1712434839150.png
Buradaki kaydet butonuna bas yapılandırma kısmına CAL yap yani creative aurvana live alttanda bir renk seç ve kaydete bas. Bu kadar. En son ayar böyle olmalı
1712435005423.png

Program ayarları en yakın olana yuvarlıyor ona yapacak bir şey yok. Ama kayda değer bir fark oluşturmaz.

Dosya Ekleri

• 1712434663173.png
    1712434663173.png
    2,3 KB · Görüntüleme: 24
İhtiyacım yok fakat alasım geldi sizce yedek olarak alacak bir kalitesi var mı almaya gerek var mı? 400TL güzel bir fiyat ama ihtiyacım yok.

Fiyat 394TL olmuş bu arada.

Kardeşim tekrardan selam

Oratory abimizin ayarları bu. Sol altta filter settings var.

İlk başta kaç band diye bakıyoruz. 10 tane var EQ ya gelip hemen Eki Görüntüle 2161233 buradaki yeşil + işaretine basıp Eki Görüntüle 2161234 bu çubuklardan 10 tane yapıyoruz. (Bendeki HD58X o yüzden ayarlar farklı)

Daha sonra filtre tipi geliyor bunların ne yaptığından çok çok emin değilim ama abimiz bunu koyduysa bir sebebi var. Bu filtrelerde Eki Görüntüle 2161235 hemen çubukların altında filtre diye yazıyor zaten. Peak dediği tepe filtresi yani mavi olan. Low shelf dediği düşük eşik filtresi yani kırmızı olan. Bunu ayarladıktan sonra sırada frekanslar var. Onlarda çubukların üstünde zaten her bir frekansı sırasıyla tek tek yazıcaksın. Sol taraftan itibaren en düşüğü yazıcaksın yukarıdaki gibi. Orada gain var yani kazanç. Asıl önemli olanlar bunlar. Her frekansın karşısındaki değeri yazıcaksın. Eki Görüntüle 2161242Mesela burada 1. frekans yani 76 Hz için -5, 5 dB yazmış çubuğu sürükleyebilirsinde çubuğun altınada yazabilirsin - ve + ya dikkat et. Daha sonra Q factor geliyor yani quality. O da hemen DB'nin yanında. 0.35 olan. Onuda Kalite (Q) ile gösterilen yere yazıcaksın ve bitiyor. Her bir frekansı tek tek yapman gerekiyor. Daha sonra bunu kaydetmen gerek. Eki Görüntüle 2161245 Buradaki kaydet butonuna bas yapılandırma kısmına CAL yap yani Creative aurvana live alttan da bir renk seç ve kaydete bas. Bu kadar. En son ayar böyle olmalı Eki Görüntüle 2161253
Program ayarları en yakın olana yuvarlıyor ona yapacak bir şey yok. Ama kayda değer bir fark oluşturmaz.

Dostum çok teşekkür ederim. Ayarları yaptım. Lakin bir şey sormak istiyorum peace olan uygulamdan on/of yapınca bir şey degişmiyor normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı