Elektronik Creative Sound BlasterX G6 2400TL

Arkadaslar selamlar. Konuyu bastan asagi okuyordum. 14. Sayfaya gelince anladim ki bosa okuyorum :D benim gibi cok az bilgi sahibi birisinin kafasinin karismasi normal bence ama neyse.

Ben bir adet HD 579'a sahibim (Yani model ismi dogru olmamis olabilir ama neyse, yarin bakar kesin emin olurum), bir tane de gsp 301 var. Yarin bir gun daha da guzel kulakliklar almayi dusunurum hi-fi ses olaylari butce cok korkunc olmadikca cok ilgimi ceken seyler.

Biraz yani ortalama bir iyilesme bana yeter gibi hissettiriyor. Yani gidip dunyanin en en en iyi sesine sahip olmak ve buna para dokmek gibi bir dusuncem yok. Ama kulagimi tatmin etsin de isterim muzik dinlemeyi cok seviyorum ve bu tarz bir deneyim cok ilgimi ceker.

Kisacasi;

Tum bu anlattiklarimin isiginda bu G6yı almalı mıyım? Veya baska bir sey almalı mıyım? Bir de, yarin bir gun alabilecegim ne kulakliklar olabilir biraz da butceli olarak? Akg veya beyerdynamic iyiymis diye biliyorum mesela. Ama ayrintisina hic hakim degilim.

Sizin kullanım senaryonuza G6 mantıklı olur. İlerde alacağınız kulaklıkların da altından kalkar. Biraz bütçeli demişsiniz çeşitli bütçelerde birkaç ufak fikir vereyim istedim:

Korkunç fiyata olmayan Superlux HD 681 (eskiden kullanıyordum tavsiye ederim inanılmaz f/p), AKG K92, AKG K240 MK II, HiFiMAN HE400se (aktif olarak kullanıyorum aşırı memnunum) gibi ürünler tercih edilebilir.

Son düzenleme:
Taksit yok mu ya urunde?

Var dostum 6 ay galiba.

Güle güle kullanın. Ben de G6 ve X4 arasında gidip geliyorum.

Yakın zamanda HD58X aldım ve güzel bir kartla kullanmak istiyorum artık.

Çok teşekkür ettim. HD58 için G6 ya da X serisi şart gibi duruyor. Ben gamezero ile GSX300 ses kartımı %90 falan yapıyordum division 2'de ancak sesler tam net ve duyulabilir oluyordu. Dün X4 ile denedim %40 göremiyorum çünkü hem sesler net hem çok yüksek. X4 %35 sesi eski kartım GSX300'ün %100 sesi ile aynı ve eski karta oranla gerçekten daha keskin ve net sesler.

Hayırlı olsun hocam mutlu oldum sizin adınıza yazarken gözleriniz parlamış gibi hissettim😅

Gerçekten parlamıştı gözlerim kardeşim sağ ol. Hissettirbilmişim yazarken demek ki :)

Gerçekten parlamıştı gözlerim kardeşim sağ ol. Hissettirbilmişim yazarken demek ki :)

Kesinlikle hissettirdiniz. Aklımdaki netliği ilk aldığımdaki düşüncelerim aklıma geldi.

Ayrıca gerçekten Game Zero insanın kafasına vura vura yer söylüyor. FPS oyunları ve Discord konuşmaları için kullanıyorum memnunum.

HE400se'nin geniş sahnesi multimedyada ve tek kişilik oyunlarda parlıyor.

Sonunda bugün geldi Sound Blaster X4. arkadaşlar gerçekten çok güçlü, çok net yani yazılımı olsun ses kartı'nın kendisi olsun. Gerçekten başka bir seviye. Mikrofon girişinde aldığı sesin temizliği ve yazılım ile dilediğiniz gibi özelleştirebilmesi Sennheiser gamezero, GPS 601 ve Arctis Prime'a çağ atlattı eski kartım epos GSX 300 sonrası. Gerçekten bu kadar ses seviyesi farkı beklememeyi geçtim, ses berraklığı ve sahne içerisindeki sesin netliği bu kadar mı değişir ben çok şaşırdım. Çocukluğumuz ve gençliğimiz Sound Blaster ile geçmişti ama Creative firmasıda bence seviye atlamış, çağ atlamış zaman içinde. Şu saatten sonra benim onboard ses kartı ya da bu seviye aşağısında bir ses kartına dönme olasılığım yok gibi bir şey.

Sesi anlatmak zordur arkadaşlar ancak basit bir örnek BF 2042 olsun, division 2 olsun ortamlarda ki seslerin yoğunluk durumunda bile en ufak bir damla sesi ya da rüzgar eserken çıkan ses değişimine kadar duyabiliyorsunuz. Sesler birbirine hiç girmiyor. Çok uzatmak istemiyorum ama kuruşu kuruşuna hak etti. Ayak sesi kasmak artık sadece ayak sesi değil hani hedef gerçekten sizden uzaktayken gelişini o kadar net duyuyorum ki adamların doğduğu noktaya geçip 5 dakika falan sadece ses kasarak aralarında dolandım saklandım öldürdüm anlamadılar. Başka bir seviye ses kartı bu, zaten buradan sonra ki seviyeleri benim kulaklarım ve algım anlamaz o yüzden burası son seviye benim için. Belki daha iyi bir headset ya da stüdyo tipine ileride geçerim ama şimdilik gamezero ve Arctis Prime arasında geçişler yapıyorum Sound Blaster X4 ile optimum dengeyi bulup onunla devam edeceğim.

Hayırlı olsun.

Arkadaşlar selam. Konuyu bastan asagi okuyordum. 14. sayfaya gelince anladim ki bosa okuyorum :D benim gibi cok az bilgi sahibi birisinin kafasinin karismasi normal bence ama neyse.

Ben bir adet HD 579'a sahibim (yani model ismi dogru olmamis olabilir ama neyse, yarin bakar kesin emin olurum), bir tane de gsp 301 var. Yarin bir gun daha da guzel kulakliklar almayi dusunurum Hi-Fi ses olaylari bütçe cok korkunc olmadikca cok ilgimi ceken seyler.

Biraz yani ortalama bir iyilesme bana yeter gibi hissettiriyor. Yani gidip dunyanin en en en iyi sesine sahip olmak ve buna para dokmek gibi bir dusuncem yok. Ama kulagimi tatmin etsin de isterim muzik dinlemeyi cok seviyorum ve bu tarz bir deneyim cok ilgimi ceker.

Kisacasi;

Tum bu anlattiklarimin isiginda bu g6'yı alınır mı? Veya baska bir şey alınır mı? Bir de, yarin bir gun alabilecegim ne kulakliklar olabilir biraz da butceli olarak? AKG veya beyerdynamic iyiymis diye biliyorum mesela. Ama ayrintisina hiç hakim degilim.

G6 güzel ses kartı ama ben kulaklığımın kendi sesini kullandığımda sesler daha iyiydi g6ya gerek kalmıyordu. Kendi kulaklığınızın sesini kullanın.

Son düzenleme:
Kesinlikle hissettirdiniz. Aklımdaki netliği ilk aldığımdaki düşüncelerim aklıma geldi.

Ayrıca gerçekten Game Zero insanın kafasına vura vura yer söylüyor. FPS oyunları ve Discord konuşmaları için kullanıyorum memnunum.

HE400se'nin geniş sahnesi multimedyada ve tek kişilik oyunlarda parlıyor.
İlerde bir Beyerdynamic DT 990 ya da Audio-Technica M50X düşünebilirim. Şu an için kendi konforum ve algımda gerek yok ama denemek isterim. Özellikle M50X Stodeh gibi oyuncular kullanıyor yıllardır keza DT 990. Bakalım şu an için GameZero ile X4 yani ne desem boş anlatılmaz yaşanır seviyeye çektiler oyunun oynanışını, hissedişini başka bir seviye oldu gerçekten.
Hayırlı olsun.

G6 güzel ses kartı ama ben kulaklığımın kendi sesini kullandığımda sesler daha iyiydi g6ya gerek kalmıyordu. Kendi kulaklığınızın sesini kullanın.

Eyvallah sağolasın.

Madem konu hortladı bir soruda ben sorayım. Lazım olur diye aldığım Ugreen marka ses kartı var elimde. Ses kartını kullansam bir değişim olur mu? Anakarttaki ses kartının adını ve aldığım ürünün linkini aşağıya ekledim. Deneme fırsatım olmadığı için soruyorum.

Realtek® ALC S1200A 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC.
Kulaklık Anker Q10.

Madem konu hortladı bir soruda ben sorayım. Lazım olur diye aldığım Ugreen marka ses kartı var elimde. Ses kartını kullansam bir değişim olur mu? Anakarttaki ses kartının adını ve aldığım ürünün linkini aşağıya ekledim. Deneme fırsatım olmadığı için soruyorum.

Realtek® ALC S1200A 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC.
Kulaklık Anker Q10.

Anker Q10'u kesecek bir çip olduğunu düşünüyorum.

Arkadaslar selamlar. Konuyu bastan asagi okuyordum. 14. Sayfaya gelince anladim ki bosa okuyorum :D benim gibi cok az bilgi sahibi birisinin kafasinin karismasi normal bence ama neyse.

Ben bir adet HD 579'a sahibim (Yani model ismi dogru olmamis olabilir ama neyse, yarin bakar kesin emin olurum), bir tane de gsp 301 var. Yarin bir gun daha da guzel kulakliklar almayi dusunurum hi-fi ses olaylari butce cok korkunc olmadikca cok ilgimi ceken seyler.

Kisacasi;

Tum bu anlattiklarimin isiginda bu G6yı almalı mıyım? Veya baska bir sey almalı mıyım? Bir de, yarin bir gun alabilecegim ne kulakliklar olabilir biraz da butceli olarak? Akg veya beyerdynamic iyiymis diye biliyorum mesela. Ama ayrintisina hic hakim degilim.

Müzik için: Fiio K5Pro + Beyerdynamic dt 900 pro x alırsan hem oyun hem de müzikte çok güzel sonuç alırsın. K5 pro'nun oyun için artısı yok ama özünde iyi bir DAC olduğu için oyun veya filmlerde de çok başarılı.

Hem Oyun Hem Müzik için kullanacaksan ve biraz daha düşük bütçen varsa elindeki kulaklıkla birlikte G6'yı alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı