Critical Process Died mavi ekran hatası

JayLockSB

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar MSI GE75 Raider 8SE modeli laptopunu kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. 2-3 gün öncesinde League of Legends oynarken bir anda bu hatayla karşılaştım. Sonrasında SFC /scannow, dism komutları, Memtest86, depolama sağlık testi ve bilgisayarı sıfırlama dahil birçok işlem uyguladım fakat hala aynı hatayı almaya devam ediyorum. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Minidump dosyam boş, mavi ekran hatası aldıktan sonra bile boş. Yardımcı olursanız sevinirim, yakında finallerim var ve laptopu aktif bir şekilde kullanmam gerekiyor.

Bilgisayarı sıfırlarken hard reset şeklinde yapmaya çalıştım kişisel dosyalar dahil fakat ne olduğunu hatırlayamadığım bir iki şeyi tam silememiş. Yardımcı olur belki diye belirtmek istedim.

dipnot: sürücülerden kaynaklı bir sorun olduğu yazıyor çoğu araştırdığım sitede fakat laptopu sıfırlamadan önce en son güncellenen/yüklenen şeylere baktığımda yeni bir şey yüklemediğimi ve sadece Google Chrome gibi programların kendini güncellediğini görmüştüm. Yani üçüncü parti bir yazılımın söz konusu olmaması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel değil güncelleyin BIOS'u.
BIOS'a girince de 17E2EMS1 yazan kısmın sonunda hangi rakam yazıyor söylersiniz.

Sistem de ısınıyor donanımsal bakım yapılmamış heralde son sene içinde, donanımsal bakım yaptırın. Wireless sürücünü de kendin yükleme Windows güncellemesiyle format sonrası yüklesin.
Tek seferlik kod olduğu için tekrar kullanma şansım olmayabilir.
O zaman OEM ise tekrar satın alırsın.

Son düzenleme:
Geriye sadece format atmak mı kaldı? Belki de sorun sadece biostan kaynaklıdır ve çözmüşümdür diye soruyorum.
Hayır yukarıda yazdığım diğer şeyler de var. Çözüm olsun diye yükselttiriyorum zaten.

Güncel değil güncelleyin BIOS'u.
BIOS'a girince de 17E2EMS1 yazan kısmın sonunda hangi rakam yazıyor söylersiniz.

Sistem de ısınıyor donanımsal bakım yapılmamış heralde son sene içinde, donanımsal bakım yaptırın. Wireless sürücünü de kendin yükleme Windows güncellemesiyle format sonrası yüklesin.

O zaman OEM ise tekrar satın alırsın.
Wireless sürücüsünü kendim yüklemedim bu zamana kadar Windows güncellemeyle yaptım hep yani bir sorun varsa o konuda anlama veremedim açıkçası.

Servisle görüştüm, yakın zamanda bakım için göndereceğim. O zaman şu anda benim yapabileceğim/yapmam gereken tek şey format atmak sanırım doğru mudur? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

O zaman şu anda benim yapabileceğim/yapmam gereken tek şey format atmak sanırım doğru mudur? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Evet. Format sonrası da Windows güncellemelerini yaparsın artık. Servise gönderidğinde bir ihtimal format atabilirler, gönderirken önemli dosyaların olursa söylersin atıp atmayacaklarını bildirirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı