CrossFire ve SLI ne kadar verimli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Recep abi sürekli araştırma içinde olduğum için fikrimde değişiyor sizin o ekran kartı videonuzu izlemiştim ve CrossFire ve SLI yapmayı önermiyordunuz. Hala o sözünüz geçerli mi yoksa değişti mi yeni ekran kartlarıyla birlikte?

6990 almak istiyorum ama birçok kişi de 6970 alıp CF yapmamı öneriyor. Ama siz de CF yapmayı önermiyorsunuz videoda?

Bu konu hakkında görüsünüz nedir? Çok ama çok kararsızım. Çevremde hiç kimse yok bana yardım edecek. Siz tanıdığım tek uzmansınız, lütfen cevapsız bırakmayın sorumu.

Son bir şey daha: 6990 alırsam HIS mi? Sapphire mi? PowerColor mu? Hangisi daha kaliteli ve iyidir? Fiyatlar hemen hemen ayni. 6970 alırsam hangi marka önerirsiniz Asus var birde Asus çift fanlı var oda sanırsam 3 slot kaplıyor ama.

CrossFire ve SLI gibi sistemlerde hiçbir zaman%100 verim alınamaz. Zira hiç bir zaman oyunların tamamı, bu sistemleri %100 desteklemez. Yani BF3 destekliyorsa MW3 desteklemez. Her yeni oyunda yama beklersiniz, sorun yaşarsınız. İkinci kartı tam anlamıyla kullanamazsın. Ekran kartı sürücülerinin sürüm notlarına baktığınızda hep CF ve SLI ile ilgili hatalar giderildiğini görebilirsiniz. Ülkemizde İngilizce konusunda kıtlık olduğu için kimse sürüm notlarına bakmaz ama oyunlarda en çok sorun çıkaran konu CF ve SLI konfigürasyonlardır.

Bu yüzden tavsiyem her zaman tek GPU’lu ve en hızlı çözüme yönelmektir. Şu anda en iyisi de 7970. Asus’un yakında gelecek HD 7970 DirectCU II modelini tercih edebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı