Crucial BX 500 SSD sağlığı %99'dan %98'e düştü

Bütçenizi çok zorlayacak olsa bile Samsung tercih etmeniz de fayda var. Hem garanti süresi uzun hem de kalite ve dayanıklılık olarak kendini kanıtlamış bir markadır. Umarım kısa zamanda iade edip para biriktirip ileride Samsung'un daha güzel ssd'lerinden birini alabilirsiniz.

Bütçenizi çok zorlayacak olsa bile Samsung tercih etmeniz de fayda var. Hem garanti süresi uzun hem de kalite ve dayanıklılık olarak kendini kanıtlamış bir markadır. Umarım kısa zamanda iade edip para biriktirip ileride Samsung'un daha güzel ssd'lerinden birini alabilirsiniz.
Samsung HDD kullanıyorum 9 yaşına girdi, daha Samsung'un eski bir HDD'si böyleyse SSD'leri nasıldır acaba. 9 Yıla rağmen 0 bad sector, %100 sağlık ve hızı hala ilk günkü gibi.

Herkes JD markasına sallıyor ama ben de 1 yıl kullandım, hiç sorun yaşamadım.
Bilmeden etmeden bir kişinin yorumuna bakarak yorum yapıyorlar hocam.Herkes kötü diyor James Donkey markasına ama kimse denemeden söylüyor bunu.Büyük ihtimal bu mesajı attıktan sonra herkes Çin malı üründen ne fayda gelir diyecek.Her Çin malı ürün kötü olacak diye bir şey yok.3 yıl önce Motospeed CK108 Blue Switch mekanik klavye aldım ve hala hiçbir tuşu bozulmadan kullanıyorum ve bozulana kadarda kullanmaya devam edeceğim.Yani diyeceğim şu ki bir kişinin lafına bakarak yorum yapmayın lütfen.

Mekanik diskler hayatımızdan çıkmalı bence. Mümkün olduğunca SSD tarafına yönelmenizi tavsiye ederim. Sata olur, M2, Nvm-E olur ama illa ki SSD.
Ben de Crucial BX500 kullanıyorum 3 aydır. Test edip paylaşıcam şimdi sonuıçlarını merak ettim.
12.11.2019'da almıştım. Bir buçuk ay harici ssd kutusunda kullandım. İki haftadır bilgisayarıma takılı.
1.5 Tb yazmışım. 865 saat çalışmış.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-01-13 020654.png
    Ek Açıklama 2020-01-13 020654.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Mekanik diskler hayatımızdan çıkmalı bence. Mümkün olduğunca SSD tarafına yönelmenizi tavsiye ederim. Sata olur, M2, Nvm-E olur ama illa ki SSD.
Ben de Crucial BX500 kullanıyorum 3 aydır. Test edip paylaşıcam şimdi sonuıçlarını merak ettim.
12.11.2019'da almıştım. Bir buçuk ay harici ssd kutusunda kullandım. İki haftadır bilgisayarıma takılı.
1.5 Tb yazmışım. 865 saat çalışmış.
Biraz saçma olucak ama bu SSD sağlığını SSD'nin yamuk durması etkiler mi ? Kasamda SSD yeri var fakat sabit takılamıyor. Yamuk duruyor.

80 TB 2 yıl garantisi var ürünün yanlış bilmiyorsam. Boşuna üzülme sen. Hiç birşey olmaz. Başına iş gelirse verirsin garantiye. Canını sıkma sen.

Sıkma canını sen takıntı yaparsın bak saat başı kontrol edersin. Arkadaşın dediği gibi 80 tb 2 yıl garanti var. Yavaşlamaya mı başladı pat yolluyorsun garantiye için rahat olsun sıkma canını gece gece unut gitsin

Bende yazma verisi görünmüyor ama gayet memnunum Hard Disk Sentinel sağlığının %56 kaldığını gösteriyor. 3 yıldır kullanıyorum. Yazılan verinin haddi hesabı yoktur :)
Screenshot_1.png

Geri
Yukarı