CS envanteri satılmalı mı?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, envanterimde yaklaşık 2.000₺+ değerinde skin ve 400₺ değerinde kapsüller var. Biliyorsunuz, 20 Kasım'dan sonra dolara geçiş yapılacak. Envanterimde ortalama pazar satış fiyatı 760₺ görünen skin, şu an yabancı pazarlarda 10 dolar falan. Bilemedim, fikrinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, envanterimde yaklaşık 2.000₺+ değerinde skin ve 400₺ değerinde kapsüller var. Biliyorsunuz, 20 Kasım'dan sonra dolara geçiş yapılacak. Envanterimde ortalama pazar satış fiyatı 760₺ görünen skin, şu an yabancı pazarlarda 10 dolar falan. Bilemedim, fikrinizi almak isterim.

Ben olsam satmazdım. Operasyondan sonra skin fiyatlarının peek yaptığı bir nokta illaki olur o zaman belki satılabilir.

Pazardaki kur her zaman günceldir. Size kalmış hocam orası almak istediğiniz şeye bağlıdır satıp satmamak.

Steam topluluk pazarı zaten güncel kur üzerinden hesaplanır, dolar bazlıdır. Hiçbir şey değişmez.

20 kasımdan sonra fiyatlar heeep sabit kalacak. Zam gelir gelmez derdi olmayacağı için satmazdım. Zaten büyük firmalar çok arttırmaz+Steam tavsiye ettiği bir fiyat aralığı da var yapımcılar sınırı zorlayacak şekilde fiyat biçmez.

Bir 760 TL olan bir skin dolara geçerse 10 dolardan 285 TL olur. CS oynamıyorum ama mantık hesaplaması ile görünürde şu an satmak mantıklı. İleride 10 dolar yerine artış gerçekleşebilir yada doların fiyatı artabilir.
Dostum Steam pazarı her daim günceldir ve globalde herkes aynı fiyattan alır. Mesela bir skin türkiyede 500 TL ise diğer ülkelerde de 16.34 EUR ya da 17.48 USD'ye satılır. Bu yüzden ne zaman sattığınızın bir önemi yok.

Benim de yaklaşık 7K TL'lik bir envanterim var satmalı mıyım satmamalı mıyım emin olamıyorum.

Geri
Yukarı