CS:GO 144 FPS Üstüne Çıkmıyor

@Fingolfin Monitör Hertz değerinin üstünde FPS almak size daha fazla kare göstermiyor olsa da akıcılığa etki ediyor. 144 Hz monitörde 144 FPS ile 200 FPS aynı şey değil. Bunu FPS sayacı olmayan bir oyun içerisinde bile rahatlıkla ayırt edebilirim. Benim için çok bariz bir şekilde belli olur çünkü.

İşte öyle değil hocam göze hitap eden belki çok değişmez ama isterseniz şöyle deneyin bu daha açıklayıcı olur 60 hz monitörde bi 200 fps bide 60 fps oynayın aynı derseniz gülerim
Bence 60 fps alırken fps saniyelik 60 altına düştüğü zaman akıcılık bozuluyor ve rahatsız edebiliyor. Diğer yandan 200 fps alırken saniyelik olarak 100 150 fps olduğu zaman zaten 60 fps altına düşmediği için akıcı kalmaya devam ediyor olabilir. Garip bir anlatım oldu ama idare edin.

Birisi teknik verilerle anlatsın abi. Monitör HZ değerini musluk ağzına, suyu FPS'e benzetirsek... Vanadan saniyede maksimum 144 birim su geçebiliyor sen istersen vanaya 1.000.000 litre su pompala vananda 144 birim su alacaksın saniye başına. Neden üstü için uğraşıyorsunuz?

Evet bu da mantıklı sonuçta gordüğün 144 FPS.

Birisi teknik verilerle anlatsın abi. Monitör Hz değerini musluk ağzına, suyu FPS'e benzetirsek... Vanadan saniyede maksimum 144 birim su geçebiliyor sen istersen vanaya 1.000.000 litre su pompala vananda 144 birim su alacaksın saniye başına. Neden üstü için uğraşıyorsunuz?
Ne kadar çok fps, o kadar hızlı tepki süresi.
250 FPS aldığı zaman; monitör 1 kare daha yeni görüntü gösterecek. Eğer İleri seviye bir oyuncu ya da profesyonel bir oyuncu ise, bu çok önemli bir detay. Sırf Türkiye'de 30 ping aldığı için, ülke değiştiren e-sporcular var. 30 pingi fazla buluyor, bana dezavantaj yaratıyor diyorlar ki haklılar. Mesela M4A4 ile AK-47'nin ilk mermi çıkışı arasında milisaniyeler var. Aynı anda basılırsa ateş tuşuna, AK önce vuracaktır. Eğer CS:GO'da yüksek bir seviyeniz var ise, milisaniyeler bile önemlidir.

Bence 60 fps alırken fps saniyelik 60 altına düştüğü zaman akıcılık bozuluyor ve rahatsız edebiliyor. Diğer yandan 200 fps alırken saniyelik olarak 100 150 fps olduğu zaman zaten 60 fps altına düşmediği için akıcı kalmaya devam ediyor olabilir. Garip bir anlatım oldu ama idare edin.
Tek sebebi bu değil ayrıca 200 Fpslere çıkan şey 60 ın altına inmez

Freesync/Gsync açıksa kapayıp deneyin. 144FPS ile 200FPS arasındaki farkı oynarken hissedebiliyor musunuz peki ?
Yüksek ranklarda, oyunu doğru algı ile oynarsa hisseder. Her oyunda hissetmez, rekabetçilerde hisseder. Özellikle de "Fast Action" FPS türünde olan CS:GO gibi oyunlarda.

İşte öyle değil hocam göze hitap eden belki çok değişmez ama isterseniz şöyle deneyin bu daha açıklayıcı olur 60 hz monitörde bi 200 fps bide 60 fps oynayın aynı derseniz gülerim
+1 :)
Freesync/Gsync açıksa kapayıp deneyin. 144FPS ile 200FPS arasındaki farkı oynarken hissedebiliyor musunuz peki ?
tabii
RX570 kullanıyorum. Sadece kendi hesabım da 144ü geçemiyorum. Arkadaşın hesabında 300 e yakın alıyorum
-freq 144 yazdım başlatma seçeneklerine. Aynı şekilde console ye fps_max 0 yazdım bir değişiklik olmadı.

Geri
Yukarı