CS-GO FPS 100'e Sabitleme

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim çok güçlü her şey en üst düzeyde oynuyorum, bu halde bile 200-300 FPS almaktayım vsync açınca 60 sabitliyor ve akıcılık gidiyor. 100 FPS'ye nasıl sabitleyebilirim? CS 1.6 kodu vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsola fps_max 100 yazarsan sabitlenecektir. VSYNC'nin kapalı olması gerek çünkü monitörünün Hz değerine sabitlenir ve işe yaramaz.

Monitör 60 Hz iken 60+ her değerde yırtılma meydana gelir. 100'e sabitlediğinde de, ekran kartının ekranına saniyede gönderdiği 100 karenin 60'ını göreceksin yine. Fare tepkimesinde biraz daha iyileşme hissedebilirsin muhtemelen ama sırf yırtılmadan dolayı bile akıllı bir seçim değil. VSync candır. Eğer daha akıcı görüntü istiyorsan 144Hz monitör bu sorunu kökten çözer.

Konuyla tam alakalı değil ama benimde fps ile ilgili bir sorunum var 1-2 hafta öncesine kadar fps 90 100 arası oynarken (Aynı özelliklere yakın başka pc de arkadaşım 110 120 fps ile oynuyor full high da) şimdi 55 70 arası fps ile oynuyorum. Smoke olunca bu 45 e kadar iniyor bazen ekranda kırılmada oluyor gta v ve ets2 de de 5 10 değerinde bir fps kaybı var acaba neyden kaynaklı sürücüleri güncelledim virüs tarattım bir şey değişmedi. Laptop kullanıyorum pc ısınsa da ısınmasa da bu böyle ne ile ilgili olabilir. Ekran kartı GTX850 m

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı