CS:GO'da son durum nasıl?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 3 yıldır oynamıyorum oyunu. Bilgisayarımın kasması olsun, hile camiası olsun. Bunlar sebep oldu bırakmama. Şu an nasıl oyun sizce, Valve halen hilecileri göz ardı mı ediyor yoksa genel olarak bir kalite oluşmaya başladı mı? Oyuna tekrar başlamaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi ben de 3 yıldır girmiyordum ancak yaklaşık bir 10 maç attım, neredeyse hiç hile kullanan biri gelmedi. Tabii 10 maçla hile olmadığına kesinlik getiremem, aktif olarak oynayan çoğu arkadaşım hileciler nedeniyle ESEA ve Faceit gibi platformlarda oynamaya devam ediyor.

Vallahi ben de 3 yıldır girmiyordum ancak yaklaşık bir 10 maç attım, neredeyse hiç hile kullanan biri gelmedi. Tabii 10 maçla hile olmadığına kesinlik getiremem, aktif olarak oynayan çoğu arkadaşım hileciler nedeniyle ESEA ve Faceit gibi platformlarda oynamaya devam ediyor.
Bu Faceit ne oluyor?

Bu Faceit ne oluyor?
Bir nevi kendi rekabetçi platformunu oluşturmuş ve aynı zamanda turnuva organizatörü olan firmalar. Daha kaliteli sunucularda (Valve sunucuları: 64 tickrate, Faceit/ESEA sunucuları 128 tickrate) ve daha düşük ping değerleriyle oynuyorsunuz. Ayrıca hile sistemleri de oldukça gelişmiş, yani hile kullananlar kısa sürede yasaklanıyor.

Faceit'te en son normal hesapla da giriş yapabiliyordun ama ESEA'dan örnek vermem gerekirse tüm üyelikler ücretli olduğu için hile yapan belirli bir kesimi otomatikman engellemiş oluyorsun zaten.

Son düzenleme:
Esea anti cheat sistemi çok gelişmiş. 2 sene oldu başlayalı belki 200 300 maç oynadım. Sadece 1 hileye denk geldim. O da kendi takımımdaydı. Admin çağırdım ve maç esnasında şikayet ettim. Admin inceleyeceğini söyledi ve ertesi gün kalıcı yasaklandı.

Faceit gelecek olursak. Bedava versiyonunda dahi bir güven sistemi var. 3 ay önce sıfır hesapla smurf olarak gireyim dedim. Level 2-3 ler beni hile diye şikayet ettiler, direk anti-cheat kullanımın zorunludur diye mail geldi. Bir daha anti-cheat olmadan o hesaptan faceit oynayamadım.

Rezil durumda hala. En sonunda internet kafeye gidip hile açacağım ve rahatlayacağım. VAC’tan başka bu oyunu bırakmanın yolu yok gibi.

Uzun zamandan beri oynuyorum, prime güncellemesinden sonra düşük güven faktörü olmayan kişilerle girdiğimde hiç hile gelmedi. Eğer lobide 'X' kişisi sizden çok daha düşük güven faktörüne sahip uyarısı verirse size tavsiyem o 'X' kişisiyle girmeyin. Hile ile karşılaşacağınızı pek sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı