CS2 düşük FPS

rtx 3050 i5 13500h laptopumla csgoda250-400 alırken bunda 120-170 alıyorum en low ayarlarda şaka gibi optimizasyon lazım.
Oyunda optimizasyon sorunu olsa bile iki oyun arasinda 10 yil fark var. Ayrica bu Source 2. Ne bekliyordun?

Oyunda optimizasyon sorunu olsa bile iki oyun arasinda 10 yil fark var. Ayrica bu Source 2.
Sana 300-400 fpsi geri istiyorum mu demişim rn azından optimizasyonla bir 40-50 fps artsın 180-200lerde oynayayım.

Yeni oyun hocam sonuçta patchlerle düzelecektir ayrıca 3050 devride geçti şarjda oynamıyorsa normal.
Oyunu sadece 3050 ile mi oynuyorsun? İ5 13500h heralde kenarda bekliyor öylece. Cs işlemci odaklı bir oyundu şimdi ekran kartına daha çok yük bindi ama hala işlemci ağırlıklı olmalı. Şarjda oynamasam 60 fps’in üzerine istesende çıkamazsın yeterince bilgim var merak etme.

Sana 300-400 FPS'i geri istiyorum mu demişim rn azından optimizasyonla bir 40-50 FPS artsın 180-200'lerde oynayayım.

40-50 FPS artmasını bekliyorsan bekleme dostum Max 20FPS artar bu saatten sonra ama mapten mapede değişir.

Oyunu sadece 3050 ile mi oynuyorsun? i5 13500H herhalde kenarda bekliyor öylece. CS işlemci odaklı bir oyundu şimdi ekran kartına daha çok yük bindi ama hala işlemci ağırlıklı olmalı. Şarjda oynamasam 60 FPS'in üzerine istesen de çıkamazsın yeterince bilgim var merak etme.

Aynı şeyi söylüyoruz ama sen ayar vererek söylüyorsun.

40-50 FPS artmasını bekliyorsan bekleme dostum Max 20FPS artar bu saatten sonra ama mapten mapede değişir.
Tamam hocam öyle olsun bakalım. Bir güncelleme getirsinler bakalım.

Ama altı üstü bir rekabetçi oyunda 200fps’i aşmak için 70k’yı gözden çıkarmak gerekiyor saçmalığa bak.

Tamam hocam öyle olsun bakalım. Bir güncelleme getirsinler bakalım.

Ama altı üstü bir rekabetçi oyunda 200FPS'i aşmak için 70K'yı gözden çıkarmak gerekiyor saçmalığa bak.

Laptop olduğu için öyle bugün 20.000 TL'ye 3050 alacağına git o paraya 4060 topla.

Oyunda optimizasyon sorunu olsa bile iki oyun arasinda 10 yil fark var. Ayrica bu Source 2. Ne bekliyordun?
Arada 10 yıl var ama 10 yıl önce çıkanla şu an giden CS:GO aynı değil kaç kere harita, görüntü güncellemesi aldı. Şimdi motor daha güçlü olduğu için daha geniş çapta görüntü vb. güncellemeler geldi ama 300 FPS'den 150'ye düşecek kadar bir şey yok.

Ben değişiklik göremedim beta sürümü ile bence sırf çıkardık diye çıkardılar Valve oyuncu kaybetmek istemeyecektir yakın zamanda düzeltiler bu durumu umarım.

Arada 10 yıl var ama 10 yıl önce çıkanla şu an giden CS:GO aynı değil kaç kere harita, görüntü güncellemesi aldı. Şimdi motor daha güçlü olduğu için daha geniş çapta görüntü vb. güncellemeler geldi ama 300 FPS'den 150'ye düşecek kadar bir şey yok.

Sonunda ne demek istediğimi anlayan biri. 150'lik bir düşüş yok demek istiyorum.

Suanki sisteminiz nedir?
Sistem bileşenlerini paylaşırsan daha iyi yardım edilebilir.
RX 580 8GB ekran kartı
Intel x3470 işlemci
DDR3 1333mhz Kingston 8gb ram
DDR3 HIPMIP-H55 anakart

Optimizasyon sorunları başta olacaktır.
Hocam yalnız 5-6 ay betada kaldı daha sonra beta daha da genişledi. Yani bayağı test edildi kimsede mi rx580 8gb veya x3470 işlemci yoktu?

Bu arada bu sistemle GTA V yüksek ayarlarda kasmadan 60fps bazen 60 üstü alıyorum. RDR2'yi 58fpslerde yüksek ayarlarda bitirdim.

Geri
Yukarı