CSS nasıl öğrenilir?

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar CSS nasıl öğrenmeyi başardınız? W3Schools'da olan tutorial ve quizleri fullüyorum nerdeyse ama abi ben kendim yapamıyorum. Bi div açıyorum,open down menu yapmak istiyorum. İşler bir yerde tam anlamıyla karman çorman oluyor. Margin yapıyorum bu sefer başka bi yerde başka bi sıkıntı çıkıyor. Ben mi beceremiyorum bilmiyorum ama bu CSS beni deli ediyor. Java'ya geçmeden öğrenip oturtayım diyorum ama Java'ya geçeceğim galiba.

@Elio Talvinen

CSS keywordlerini bilmen ve mantık kurabilmen arasında fark var. Mantık kurmayı öğrenmen lazım. Örneğin drop down yapacaksın ya, önceden bir planla. Hidden bir div olması lazım mesela. Sonrasında hover veya clickte hidden durumunu değiştirirsin. Position'ı da ayarlarsin ona göre.

CSS keywordlerini bilmen ve mantık kurabilmen arasında fark var. Mantık kurmayı öğrenmen lazım. Örneğin drop down yapacaksın ya, önceden bir planla. Hidden bir div olması lazım mesela. Sonrasında hover veya clickte hidden durumunu değiştirirsin. Position'ı da ayarlarsin ona göre.
Hocam sinirden kendimi yolucaktım ya. Python biliyorum hatrı sayılır düzeyde. ML,DL ile ilgileniyorum. Pandas,scikit,numpy,selenium,bs4 gibi bir çok kütüphaneye hakimim ama allah kahretsin ben CSS yapamıyorum. Aynı şekilde sinirlendiğim çok oldu ama CSS'in sorunu şu problem çözme süreci o kadar zor ki anlatamam. Bi hata almıyorsunuz,neyin yanlış olduğunu bir türlü çözemiyorum. Kusura bakmayın sizce atlayıp JS'e geçmeye değer mi yoksa CSS oturtulmalı mı? Pek çok scraping uygulaması yaptım. Bunlarla datasetler oluşturdum vs ama burada bi oturtamadım. HTML tamam ama CSS yok yani ucu bucağı yok.

Bu serüvendeki motivasyonum da kendimi geliştirmekti daha çok. SQL,HTML,CSS,JS,node bilmeyen Data Analyst olamaz diye öğreniyorum açıkçası. Bu yüzden kendimi bu alanlarda geliştirmeye çalışıyorum. Javadan önce SQL mi öğrenmeliyim ona da karar veremedim. Hoş bu projeleri yapıp SQL bilmemekte ayrı bi rezillik de neyse :D

Son düzenleme:
Sadece CSS ile açılan menü işi zor, zordan kasıt yazması etmesi değil de eskide kaldı biraz. İç içe Ul > li > ul falan yapman lazım gereksiz çorba oluyor. Js ile daha mantıklı. Vakit kaybetmemek için de Bootstrap, Tailwind falan kullanabilirsin.

Sadece CSS ile açılan menü işi zor, zordan kasıt yazması etmesi değil de eskide kaldı biraz. İç içe Ul > li > ul falan yapman lazım gereksiz çorba oluyor. Js ile daha mantıklı. Vakit kaybetmemek için de Bootstrap, Tailwind falan kullanabilirsin.
Hocam Tailwind kullanmamı önerir misiniz? Bootstrap biraz kısıtlıyor diyorlar.

Hocam Tailwind kullanmamı önerir misiniz? Bootstrap biraz kısıtlıyor diyorlar.
Öneririm, Tailwind, Boostrap'a göre biraz daha modern. Fakat ona nazaran bazı komponentleri ücretli. Kısıtlamak konusuna katılmıyorum ama. ElementPlus gibi tamamen JS bazlı frameworklere de bakabilirsin, HTML yazmanı ciddi ölçüde kısaltır.

*Tailwind ile de VueJs yazabilirsin bu arada.

Öneririm, Tailwind, Boostrap'a göre biraz daha modern. Fakat ona nazaran bazı komponentleri ücretli. Kısıtlamak konusuna katılmıyorum ama. ElementPlus gibi tamamen JS bazlı frameworklere de bakabilirsin, HTML yazmanı ciddi ölçüde kısaltır.

*Tailwind ile de VueJs yazabilirsin bu arada.
Hocam konudan bağımsız Python projelerim için şu ürün alınır mı?

Geri
Yukarı