Cüzdanımı kaybettim

Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba ben cüzdanımı kaybettim. İçinde İstanbul kart, ininal Kart, okula giriş kartım ve birkaç bozukluk vardı sadece. Dün cüzdanımı bir türlü bulamadım yakın tüm esnaflara gittim yok bizde cüzdan dediler o an anladım ki kaybettim. Hemen polisi arayıp durumu anlattım, az önce de aklıma geldi İstanbul kartım ibb uygulamasına kayıtlıydı girdim baktım birisi bulmuş kullanıyor içinde 1.50 TL falan vardı adam 50 TL atmış kullanıyor. Kartımı da kapattırdım ininalimi de şimdi ne yapmam lazım? İstanbul kart için ceza ödeyecek miyim?

Ödemezsin muhtemelen fakat ben aradığımda kaybettikten sonra sizin yerinize başkası kullanırsa siz de ceza ödersiniz gibisinden bir şeyler demişler. Korkutmak için olabilir. Ödesen de yüksek bir meblağ olmaz.
İninal ve İstanbul kart çok önemli değil de, okul kartında hangi bilgiler yazıyordu? İstanbul Kart'tan farklı bir bilgi yazıyor muydu? Okul kartının da kaybolduğunu bildirdin değil mi?

Ödemezsin muhtemelen fakat ben aradığımda kaybettikten sonra sizin yerinize başkası kullanırsa siz de ceza ödersiniz gibisinden bir şeyler demişler. Korkutmak için olabilir. Ödesen de yüksek bir meblağ olmaz.
İninal ve İstanbul kart çok önemli değil de, okul kartında hangi bilgiler yazıyordu? İstanbul Kart'tan farklı bir bilgi yazıyor muydu? Okul kartının da kaybolduğunu bildirdin değil mi?

Okuluma belirtmedim ama dün gece polise her şeyi söyledim.

Hangi okulda okuduğum, hangi şubede olduğum öğrenci no vs. bir de üzerinde barkod vardı onu turnikeye okutup geçebiliyordum sadece.
Önemli bir bilgin yok o halde. Tek sıkıntı İstanbul Kart çünkü TC numarası yazıyor. Onu da polise bildirdiğine göre sorun yok. Aslında o da sorun değil de neyse işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı