Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çarşamba günü sizlere birçok güzellikleri takdim edeceğim."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden öyle diyorsunuz hocam? Adama göre haklı olan kendisi, haksız olan sizsiniz. Size göre haksız olan o, haklı olan siz. Sahi, hanginiz haklı?
Ben kendi açımdan bakmadığım zamanda o yoksullukla halen "Başı secdeye değiyor diye yeğenim." diyen zihniyeti anlamış değilim.

4-5 kişi aynı anda saldırır gibi yazıyor. Ortaya herkese cevap vermeye çalışıyorum. Diğer arkadaşa dedim onu.

Ben partizan birisi değilim. O zaman Trt'de mektup okunduğunda yanlış karar dedim. Peşine ıbb seçimi yenilenince tepki olarak ekrem imamoğluna oy verdim. İkinci seçimde çoğu kişi öyle yaptı diye fark oldu. Bu insanlar bahsedildiği kadar at gözlüklü değiller. Gerektiği zaman tepki de veriliyor.
Her yapılan doğru olamaz zaten öyle birisi yok.

1-) 19 yıldır iktidar olup yıpranmış bir adam var.
2-) 19 yıldır yoksulluk, saray diye siyaset yapan ana muhalefet var.
3-) Pandemi döneminde dünyada kriz var bizim ülkede biraz daha kötü durum hatta.
4-) Kriz ile beraber Macron, Merkel, Trump falan bütün liderler geriye düşmüş.

Buna rağmen oyu aynı duran ve hatta geriye düşen ana muhalefet partisi var.
Bu durumu dönüp düşünün derim.

Saray söylemi ile olmuyor anlayın.

@BattalGazininTorunuVanku

Vergi: 400 dolarlık PS5 üzerinden gidelim. 400*7,10 = 2838TL
Peki neden 2800TL'lik cihaz ülkemizde 8000TL'den satılıyor? Cevap=%100'ün üzerindeki vergiler yüzünden.

Zam: Berat Albayrak'ın son dönemlerinde dolar 8,5TL ye kadar yükselmişti, haliyle zamlar olmuştu. Peki şimdi dolar düştü neden zamlar geri alınmıyor? Sözde fiyatlar denetleniyordu, noldu? Ben bir düşüş göremiyorum.

Saray: RTE 2021 yılında iki tane daha saray yapacak. Bunların maliyeti 640 milyon TL. Saray yapmak yerine karşılıksız olarak durumu olmayanlara verseler o parayı?

Siz diyorsunuz ya üç kelime ile konuşuyorsunuz diye. Bu üç kelime her şeyi açıklıyor zaten.

O yüzden mi destekleniyor? Peki.
Aç bak öyle kaç kişi var. Oturduğumuz apartmanda bir sürü kişi ondan ve sırf kendileri bir iki yerden para koparmak için oy veriyor. Zamanında cidden inancı için (Zaten öyle bir şeyde yazmıyor da.) kapanmak değil para için kapananlar gibiler. Aynı karaktersizlik ve aynı cahillik. Doğru değişken değildir ama sadece anlamak için doğru yerden bakmak lazımdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı