Custom Sıvı Soğutma Önerisi

Hayır, Barow fena bir marka değil, alınabilir tabii. Barow'un hangi pompasını almak istiyorsan linkini paylaş bir bakalım.

Bu gün şöyle bir şey gördüm. Açıklamada 280 mm demesine rağmen fotoğraflarda biraz gözüme küçük gibi geldi. Fiyatı baya ucuz. Kalite konusunda hiç anlamıyorum.

CPU blok olarak bu hoşuma gitti.

Sizce rezervuar ve pompa ayrı mı alınmalı yoksa birleşik mi?
Bu ve bu görünüş olarak bence güzel. Rezervuarların performansa bir etkisi var mı?

@er36po

O pompa+ rezervuarlar tam F/P alınabilir yani. Pompaları da gayet güçlüdür.
Pompa ve rezervuarın bütünlüğü tamamen zevke dayalı. Ben mesela uğraşmamak ve ayrı yer kapmamaları adına bütün olarak alırdım.
Rezervuarların değil, pompaların performansta etkisi olur.

Hem yoğunluktan hem de zaten daha önce konuştuğumuzdan dolayı önceliği biraz da diğer taraflara vermeye çalıştım :D
Yanılmıyorsam son 12 saatte:
2017-07-05 19_25_25-Technopat Sosyal.jpg

O CPU bloğu da 280'lik ComboRez de alınabilir. Eğer tip olarak da beğendiysen tamamdır.

@er36po Tamam hiç sorun yok. Ben çok aceleci birisi değilimdir. Sadece sosyalde bazen bildirimlerde sorun oluyor 3 günde tepki alamayınca bildirim gitti mi gitmedi mi emin olamadım. Siz her yerde bayağı yoğunsunuz :D

Senin aslında şu ana kadar sipariş vermen lazımdı diye düşünüyorum. Daha ne istiyorsun, asıl tutacaklar geldi.

Whatsap'tan araba kullanırken foto atmıştım sana. (Bazen araç başında bile bildirimlere bakıp varsa acil bir durum arabayı kenara çekip cevapladıklarım oluyor :D)

Ben siparişi verirdim vermesine de dayımın iki oğlu var. İkisinin de bu ay içerisinde sünnet düğünü var. İkisine de ayrı ayrı altın almam gerekiyordu. Bayağıdır bakmayalı altın yükselmiş. Bir de parçalarda tamamen karar vermemiştim. Şuan da kafamda netleşti sayılır.

Bu parçaları temin ettikten sonra geriye sadece rakor, boru ve sıvı gibi temini daha kolay şeyler kalıyor. Aliexpress üzerinden sipariş vereceğim için 40 gün diyor heyecanlı bir bekleyiş beni bekliyor.

Bunlara ek olarak birisi işlemci, anakart ve sıvı soğutmamı satın almak istedi. Farklı şehirlerde olduğumuz için aracı arayacağını GET için harcamaya yapamayacağını söyleyip hafta sonuna kadar beklememi istemişti. Eğer satışını yapar isem Ryzen 1700 alacağım. O zaman alacağım CPU bloğu boşa gidecekti onun içinde bekledim.

@er36po[/USER]] Merhaba, şuanda modifiye malzemecisinden sleeved kablo siparisi veriyorum. Hazir vermis tek seferde lazim olan diger parcalarida alayim diyorum. Boru rakor vs. Bana hangi borudan ne kadar almami tavsiye edersiniz? Bu borulari isitmak bukmek icin lazim alet bana da lazim mi? Eger o cihaz lazimsa borulara 90-120° açı vermek icin aparatlar var onlardan da lazim mi? @er36po

Bu gun siparislerim geldi.
Capture+_2017-08-15-20-31-20.png
Bu resim de acikca goruldugu gibi pompa var. Baslikta da D5 model pompa diye belirtilmis.
Bana gelen kargoda ise pompa yoktu.
IMG-20170815-WA0010.jpg

Sadece bunlar var. Saticiya mesaj attim. İçeriğe pompa dahil değildir diyor. Sadece görsek olarak koyulmuş. Ben zaten bu fiyata o pompanın geleceğini düşünmüyordum ama bence bu bir çeşit dolandırma taktiğidir. Hem başlığa pompa modelini yazmış hemde resimlere koymuş.

3 Agustos tarihinde Amazon uzerinden siparisini verdigim CPU blok 10 gun sonra kargoya verildi.
Capture+_2017-08-15-20-41-13.png
Aksilikler pesimi birakmiyor mi bu seferde tam anlamasam da kargo firmasi bir sikinti cikartiyor galiba.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı