Dağ bisikleti için lastik önerisi

Barskk

Hectopat
Mevcut bisikletim RCX 427. Üstünde 27.5x2.10 lastikler var. Kışa da girdik artık işe bisikletle gidip geliyorum. Üzmeyecek kaliteli lastik ihtiyacım var. Tane fiyatı 500-600 bütçe. Birde 27.5x2.10 ile 27.5x2.25 farkı nedir. 2.25 olan lastiği kullanabilir miyim?

Continental de iyidir ama adından da anlaşılacağı gibi yarış odaklı bir modeli sanırım. Hem yukarıda belirttiğim gibi kış için kalın olması çok daha güvenli olur. Corssmark 2 2.25 400 TL tercih ederdim ben olsaydım.

Continental de iyidir ama adından da anlaşılacağı gibi yarış odaklı bir modeli sanırım. Hem yukarıda belirttiğim gibi kış için kalın olması çok daha güvenli olur. Corssmark 2 2.25 400 TL tercih ederdim ben olsaydım.

Hocam peki aynı fiyat ve ebata daha hızlı gidilmesi için hangi markalar iyidir?

Crossmark 2 zaten hızlı merak etme. Hem kışın hızı ne yapacaksın güvenlik daha önemli değil mi sence de? Yani profesyonel yarışlara katılmayacağını varsayıyorum. O yüzden CM 2 rcx bisikletin üzerinde gelen lastiklerden kalın olmasına rağmen daha rahat hızlanacağı için bence fazlasında gözün olmasın. Zaten ortalama üzerinde bir lastiğin varsa hız için artık önemli olan "bacakların" dır.

İllaki yarış tipi istiyorsan yuvarlanma direnci daha düşük, hafif ve ince modellere bak.

Continental racing serisine bakabilirsin kendi attığın, Swalbe racing ralp modellerine bakabilirsin.

Crossmark 2 zaten hızlı merak etme. Hem kışın hızı ne yapacaksın güvenlik daha önemli değil mi sence de? Yani profesyonel yarışlara katılmayacağını varsayıyorum. O yüzden CM 2 rcx bisikletin üzerinde gelen lastiklerden kalın olmasına rağmen daha rahat hızlanacağı için bence fazlasında gözün olmasın. Zaten ortalama üzerinde bir lastiğin varsa hız için artık önemli olan "bacakların" dır.

İllaki yarış tipi istiyorsan yuvarlanma direnci daha düşük, hafif ve ince modellere bak.

Continental racing serisine bakabilirsin kendi attığın, Swalbe racing ralp modellerine bakabilirsin.

Hocam ben konu sahibi değilim yanlış gördünüz galiba. Yaz için bakıyorum. Schwalbe Marathon serisi iyi midir? Konuyu da dağıttım kusura bakmayın 2 soru için yeni konu açmak istemedim.

Hocam peki 2.20 ya da 2.25'e çıkarsam iç lastiği değiştirmem gerekir mi?

Gerekebilir de gerekmeyebilir de. İç lastikler tek bir kalınlığı desteklemez. Mesela atıyorum 2.0 ile 2.25 arasındaki kalınlığı destekleyebilir. Lastikleri bisikletçiye taktıracaksan ona sorarsın taktıracağın zaman. Küçük gelirse bisikletçiden alırsın direkt kaliteli varsa.

Eğer şimdiden almak istiyorum diyorsan bunu alabilirsin 80 TL. Jantın kalın sibop destekliyor değil mi yani ince değil hava bastığın yer?

Hocam ben konu sahibi değilim yanlış gördünüz galiba. Yaz için bakıyorum. Schwalbe Marathon serisi iyi midir? Konuyu da dağıttım kusura bakmayın 2 soru için yeni konu açmak istemedim.

Kendi konunuzu açın. Şimdi almayacaksanız da açmayın yazın açın.

Geri
Yukarı