Dambıl setiyle hangi programı yapılabilir?

Caped

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben neredeyse 1 yıldır spora ara verdim ve artık kendimi tembel hissetmeye başladım. Fakat şu anda çalışmıyorum ve gelirim yok. O yüzden şu aşağıya linkini koyduğum dambıl setiyle evde spor yapıp şekle girmek istiyorum. Bu aletlerle evde nasıl bir program uygulayabilirim ve günlük gelişmek için ne kadar protein almam lazım bunu da söylerseniz çok iyi olur. Kilom şu anda 63 kilo civarlarında ve kütle arttırmak istiyorum zayıf kalıyorum çünkü.

Protein alımınız 80-100gr arasi kafi olacaktır. Ben de zamanım olmadığı için evde yapıyorum yeterli oluyor gibi ama belli bir yere kadar elbette sırt günü verimsiz geçiyor aynı şekilde bacak günüde. Göğüs ilçin dumbell press dumbell fly yapabilirsiniz elbette şınavda yapılabilir sehpanız olmadığınızı varsayıyorum varsa üst göğüs için press ya da üst göğüs için eğimli şınav yapabilirsiniz. Sırt için çok alternatif yok maalesef dumbell row ile barbell row yapabilirsiniz dar ve geniş tutulacak şekilde barfikste çekmeniz çok çok yararlı olacaktır. Omuz için en rahatı bütün hareketleri yapabilirsiniz. Shoulder press Lateral raise Frontal raise çoğu hareket yapılır. Ön kol da verimli olacaktır lakin arka kolda verim azalacaktır. arka kol için dips yapabilirsiniz bacağı ben ağırlık ile çalışamıyorum artık vücut ağırlığı ile squad dar ve geniş olacak şekilde 5 kilolar ile calf ve lunch yapıyorum bitiyor ekstra ip atlıyorum benim için kafi oluyor. Push pull legs ya da bölgesel yapabilirsiniz öneden spor geçmişiniz varmış size nasıl rahatsa öyle yapmanız yararınıza olacaktır. Lakin evde de spor yapılır ama zorlu olacaktır mesela barfiks çekmek zordur alternatifi lat pull downda ise her kiloda yapabildiğiniz için makine ile telafi edebiliyorsunuz ya da bench press yapamazsınız sehpanız yoksa yukardan almanız lazım ağırlığı gibi gibi sıkıntılar olabiliyor ve bu setler bayağı dandik bende soyulma yapıyor çubuğu 1 ay olmadan soyuldu bazen bazı ağırlıklardan kum sesi bile geliyor 80 kilosunu almaya tavsiye ederim özellikle 4 tane 10 kilo ağırlık olmalı yoksa dumbell press verimsiz olacaktır boyutları biraz absürt 2 tane 5 yan yana zor takılıyor ama 10 kilonun yanına 2.5 takabiliyorsunuz ebatlarından dolayı en fazla 25 kilo takılıyor çift dumbell seti olacağından en az 4 tane 10 kilo lazım yoksa sıkıntı yaratacaktır zaman içinde 100-200 lafını yapmayın yoksa pişman olabilirsiniz.

Protein alımınız 80-100gr arasi kafi olacaktır. Ben de zamanım olmadığı için evde yapıyorum yeterli oluyor gibi ama belli bir yere kadar elbette sırt günü verimsiz geçiyor aynı şekilde bacak günüde. Göğüs ilçin dumbell press dumbell fly yapabilirsiniz elbette şınavda yapılabilir sehpanız olmadığınızı varsayıyorum varsa üst göğüs için press ya da üst göğüs için eğimli şınav yapabilirsiniz. Sırt için çok alternatif yok maalesef dumbell row ile barbell row yapabilirsiniz dar ve geniş tutulacak şekilde barfikste çekmeniz çok çok yararlı olacaktır. Omuz için en rahatı bütün hareketleri yapabilirsiniz. Shoulder press lateral raise frontal raise çoğu hareket yapılır. Ön kol da verimli olacaktır lakin arka kolda verim azalacaktır. Arka kol için dips yapabilirsiniz bacağı ben ağırlık ile çalışamıyorum artık vücut ağırlığı ile Squad dar ve geniş olacak şekilde 5 kilolar ile calf ve lunch yapıyorum bitiyor ekstra IP atlıyorum benim için kafi oluyor. Push pull legs ya da bölgesel yapabilirsiniz öneden spor geçmişiniz varmış size nasıl rahatsa öyle yapmanız yararınıza olacaktır. Lakin evde de spor yapılır ama zorlu olacaktır mesela barfiks çekmek zordur alternatifi lat pull downda ise her kiloda yapabildiğiniz için makine ile telafi edebiliyorsunuz ya da bench press yapamazsınız sehpanız yoksa yukarıdan almanız lazım ağırlığı gibi gibi sıkıntılar olabiliyor ve bu setler bayağı dandik bende soyulma yapıyor çubuğu 1 ay olmadan soyuldu bazen bazı ağırlıklardan kum sesi bile geliyor 80 kilosunu almaya tavsiye ederim özellikle 4 tane 10 kilo ağırlık olmalı yoksa dumbell press verimsiz olacaktır boyutları biraz absürt 2 tane 5 yan yana zor takılıyor ama 10 kilonun yanına 2.5 takabiliyorsunuz ebatlarından dolayı en fazla 25 kilo takılıyor çift dumbell seti olacağından en az 4 tane 10 kilo lazım yoksa sıkıntı yaratacaktır zaman içinde 100-200 lafını yapmayın yoksa pişman olabilirsiniz.
Aldığım ürün buydu Fitset 88 kg Z Barlı Halter Seti ve Dambıl Seti AÄırlık Fitness Seti Fiyatı, Yorumları - Trendyol
88 kilo dediğine bakmayın 80 kilo ağırlık diğer barların falan toplam ağırlığı ile 88 oluyor yani. 1200TL'ye almıştım 1800TL olmuş daha şubat ayında almıştım halbuki. Ve dediğim gibi çok da rahat değiller kalınlıkları falan filan ses yapıyor ama ben kulaklık taktığım için sorun olmuyor elbette.

Yeni konular

Geri
Yukarı