Dambıl ve El Yayı ile gelişmek

Merhabalar. 14 yaşındayım. Yaşıtlarımdan büyük görünüyorum. 1.76 boyum var ve 70 küsür kilom var. El yayı ve 2x 5KG dambıl aldım kendime. Bileklerim güçlü. Kol kası olarakta yeterince var bir de cüsse avantajım var. Ben bunların üstüne katmak istiyorum. Evde doğru hareketler ile bileğimi el yayıyla, kol kasımı ve pazuları ise dambıl ile geliştirmek istiyorum. Azimli birisiyim, kolay kolay pes etmem. Araştırma yaptım ve 5KG uygun olduğunu gördüm, fazlasını ileriki hayatımda kullanırım zaten. Sizinde fikrinizi almak istiyorum ne doğru, ne yanlış diye. Teşekkürler şimdiden Allah'a emanet.

Yeni başladıysan 5 KG dambıl uygundur. İki günde bir çalışmalısın. Yani çalıştıktan sonra bir gün dinlenmen gerek. El yayı elbette geliştirir ama fazla geliştireceğini sanmam. Sen en iyisi mekik-şınav-barfiks ve dambıl ile çalış. Bunlar yetecektir. Bir de beslenmene dikkat et. Yeterince protein al.

Yeni başladıysan 5 KG dambıl uygundur. İki günde bir çalışmalısın. Yani çalıştıktan sonra bir gün dinlenmen gerek. El yayı elbette geliştirir ama fazla geliştireceğini sanmam. Sen en iyisi mekik-şınav-barfiks ve dambıl ile çalış. Bunlar yetecektir. Bir de beslenmene dikkat et. Yeterince protein al.
Teşekkürler. Amacım zaten bu yaşta gelişimimi tamamlamadan öyle "8 baklavam olsun, kimse beni dövemesin" değil. Sadece üstüne katmak istiyorum.
Peki ya 1 gün arayla kaç tane kaldırayım? Kaç kere el yayı sıkayım? Bunlarıda cevaplar mısın?
Peki ya 1 gün arayla kaç tane kaldırayım? Kaç kere el yayı sıkayım? Bunlarıda cevaplar mısın?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı