Darbe yiyen bilgisayarda SSD bozulmuş olabilir mi?

Devolve

Hectopat
SSD veya HDD modeli
HyperX Fury 240GB
Selamlar, birkaç gündür bilgisayarım masaya çarpınca kapanıyordu ve daha sonra açılmamaya başlamıştı. Bu sorunu ara kabloyu değiştirerek çözmüştüm fakat şimdi de bilgisayarım yavaş açılmaya başladı. Normalde anakart ekranında 3-4 saniye dururdu ve açılırdı fakat bu sefer anakart ekranında 10-15 saniye bekledi. Daha sonra siyah ekranda yükleniyor işareti geldi ve 5-6 saniyede orada bekledi. 5-6 saniye sonrada bilgisayar açıldı. Sizce SSD bozulmuş olabilir mi? Birazdan HD Tune bad sector testi sonuçlarını atacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

SSD'ye uygulanan şiddete göre hasar miktarı olabilir şuan emin değilim çünkü SSD hakkında pek bilgi vermemişsin bu yüzden kesin bir şey söyleyemem ama tabii hasar almış olma ihtimali olabilir.

Selamlar, birkaç gündür bilgisayarım masaya çarpınca kapanıyordu ve daha sonra açılmamaya başlamıştı. Bu sorunu ara kabloyu değiştirerek çözmüştüm fakat şimdi de bilgisayarım yavaş açılmaya başladı. Normalde anakart ekranında 3-4 saniye dururdu ve açılırdı fakat bu sefer anakart ekranında 10-15 saniye bekledi. Daha sonra siyah ekranda yükleniyor işareti geldi ve 5-6 saniyede orada bekledi. 5-6 saniye sonrada bilgisayar açıldı. Sizce SSD bozulmuş olabilir mi? Birazdan HD Tune bad sector testi sonuçlarını atacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
SSD'nin bozuldugunu sanmiyorum, sarsintidan mekanik HDD'ler kadar etkilenmez.

Hocam Samsung'un programıyla deneyeceğim en azından diğer diskimi test edeceğim sonuçları atacağım.

1640509984324.png

Öbür diskime test yaptım ve bir sorun çıkmadı. Bilgisayar tekrar yavaş açılırsa başka bir programla test edeceğim. @gen2

Son düzenleme:

Geri
Yukarı