Dark maxima kasa ve Dark Freezer X123 nasıldır?

Mucize Kartal

Decapat
Daha fazla  
Hocam yazın kasa ve işlemci soğutucu alacağım. Size sormak istedim parçalar iyi mi?
Birincisi kasanın sorunu yok gibi ama Micro ATX bir anakartım var ve X123 sığar mı diye düşünüyorum. i5 2500 işlemcim var ve ısınıyor. DQ67ow anakartım var. 2 RAM slotu dolu. Bir de Arctic MX 4 macun alacağım. İşlemci soğutucu fiyatını biraz aştım 12 cm fan olsun diye maksimum bütçem bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasayı bu videodan görüp seçtim. 2 tane de fan takacağım üste https://www.hepsiburada.com/akasa-v...i-ultra-sessiz-kasa-fani-ak-fn063-pm-bd101353 bunu takınca sıkıntı oluşur mu?
Uzun lafın kısası;
Dark maxima V20.
Dark Freezer X123.
Arctic MX 4
Akasa Viper 14 cm.
Bunlar birbirine uyumlu mu ve DQ67ow anakart destekler mi?

Son düzenleme:

3 tane fan alırsınız bundan. Sadece siyah olanı aynı özellikler.

Veya yine 2 fan alır 200₺'yi ekleyip bu soğutucuyu alırsınız.

3 tane fan alırsınız bundan. Sadece siyah olanı aynı özellikler.

Veya yine 2 fan alır 200₺'yi ekleyip bu soğutucuyu alırsınız.

Fiyatı yükseltemem. Siyah renklisini alabilirim. Ama bir sorum daha var X123 RAM'lara baskı yapar mı kaç cm genişliği var?
Hocam fanları seneye alacağım için üste takılacak Viper fanları aileme ekstra 200 TL yük bindiremem. Zaten seneye de 100 TL fazla parasına bakmam. Sarı rengi de üstte olacağı için önemsiz.

Son düzenleme:
Fiyatı yükseltemem. Siyah renklisini alabilirim. Ama bir sorum daha var X123 RAM'lara baskı yapar mı kaç cm genişliği var?

140mm atmışsınız ben 120mm sandım.

Ama yine de iki 140mm fana 600 vermek yerine fanları 120mm alıp 400 verip 200₺'yi soğutucuya ekleyip belirttiğimi alın. En azından kaliteli bir soğutucunuz olur.

Ramlere de baskı falan yapmaz kalın bir bloğu yok.

Hocam fanları seneye alacağım için üste takılacak Viper fanları aileme ekstra 200 TL yük bindiremem. Zaten seneye de 100 TL fazla parasına bakmam. Sarı rengi de üstte olacağı için önemsiz.

Alacağın fanlar 300 140mm iki adet 600₺, benim attıklarım 200 120mm iki adedi 400₺.

Ben de diyorum ki sarı fanlara 200 fazla vermek yerine soğutucuya ver 200₺ fazlayı düzgün bir soğutucu al.

Değer de pahalı.

Diğer ürün sığar ama ben tavsiye etmem bekleyin para biriktirin gerekirse stok fanla kullanın.

Şimdi ID coolıng almalıyım diyorsunuz maddiyata göre çünkü 7000 TL telefon alacaklar fena borç olacak. RAM'lara baskı yapmaz ve üstteki fanlara değmez yani her şey uyumlu öyle mi?
Hocam ID coolıng olan Teknobiyotik'te var ben Hepsiburada'dan hepsini alacağım farklı yerden büyük ihtimal alamam. Dark Freezer X123 ise temas etmez fazla kalın değil diyorsunuz o zaman her şey tamam.

Hocam hala buradaysanız bu Dark maxima V20'nin ön tarafındaki 2 20 cm fan sökülüp yerine 3 tane 12 cm fan takılır mı? Onu sormayı unuttum.

Sıvı soğutma değil normal fan.

Son düzenleme:
Şimdi ID coolıng almalıyım diyorsunuz maddiyata göre çünkü 7000 TL telefon alacaklar fena borç olacak. RAM'lara baskı yapmaz ve üstteki fanlara değmez yani her şey uyumlu öyle mi?
Hocam ID coolıng olan Teknobiyotik'te var ben Hepsiburada'dan hepsini alacağım farklı yerden büyük ihtimal alamam. Dark Freezer X123 ise temas etmez fazla kalın değil diyorsunuz o zaman her şey tamam.

Attığım linkten alın illa neden Hepsiburada üzerinden alıyorsunuz ki en uygun yerden almalısınız.

RAM'lere baskı yapmaz olurda yaparsa fanı bir CM kadar yukarı alırsınsınız.

Yine de sizin kararınız anladığım kadarı ile de eski bir sisteme sahipsiniz ben yeni nesil bir sisteme sahip oldğunuzu düşünerek yazdım.

Ki bence eski sisteme böyle bir yatırım yapmak yerine eldeki parçaları satıp daha güncel bir sisteme geçip eski kasada kullanmak daha mantıklı.

Geri
Yukarı