Çözüldü DDR2 sistem USB'den başlatılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Timuçib

Decapat
Arkadaşlar öncelikle selam ben eski bilgisayarlara karşı büyük bir sempati besliyorum bunun verdiği heyecanla beraber DDR2 bir sistem topladım sorunsuz çalıştı fakat hard diskte Windows 10 kuruluydu Linux kurmak istediğimde USB'ye ISO olarak yazdırdım ama bilgisayarın BIOS'una girip USB ile başlattığımda donup kalıyordu. Daha sonrasında bundan vazgeçip Windows'un içinden Windows 10 formatı attım sonrasında birkaç parça ekledim değiştirdim ekran kartı vs taktım bundan kaynaklı mı emin değilim 2 3 gün sonra tekrar denedim bu sefer bilgisayar donmuyor. USB'yi aradığı ekranda bulup kendini tamamen kapatıyor bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa BIOS'a girmeden direkt olarak Windows üzerinden temiz Linux kurulumu yapabilir miyim?

Çözüm
Tam olarak neyi deneyeceğimi anlamadım ne yapmam gerekiyor.

BIOS ayarı UEFI'ya da legasy olabilir değiştirme varsa deneyin hocam
UEFI'ya da legasy olabilir senin BIOS UEFI olabilir öyle dene çünkü cihazlar üfei olmayınca uyarı veriyor bazı cihazlar siyah ekranda kalıyor senin cihazın o yüzden olabilir.

Tam olarak neyi deneyeceğimi anlamadım ne yapmam gerekiyor.

Çözüm
Çok teşekkür ederim yanıtın için hemen bakayım bir.

Sorun çözüldü bu sefer de başka yerde takılıyor :D Çözeceğim ama kafama taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı