DDR5'e geçilmeli mi?

Mugenn

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Sizlere şöyle bir sorum olacak. 3070 Ti 11400F Intel işlemcim var. Bu sistem DDR4 ve ben şunu merak ediyorum, DDR5'e geçsem ve işlemci konusunda AMD'ye dönsem sizce FPS ve performansımda sıçrama olur mu? AMD tarafında soket işi 2025'e kadar aynı kalacağı için kesin diye okudum netten AMD'nin güçlü bir işlemcisini alarak ne kadar ileriye taşırım bu sistemi? Anakart işlemci ve DDR5 RAM konusunda önerilerinizi ve bu düşüncemin mantıklı olup olmadığı konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
İşlemci 11th gen Intel Core i5-11400F @ 2.60GHz, 2592 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
Anakart temel kart ürünü ASUS B560M-P

Çok gereksiz ve pahalı öyle aman aman FPS artışı olmaz DDR4 Daha mantıklı

Şu an sistemin iyi zaten, güncellemeye ihtiyaç duyacak bir hali yok. DDR4'ün 4-5 yıl garanti gideri olacaktır. DDR5'e iyi sistemim varken geçmek için acele etmezdim şahsen. Ne kadar zaman geçerse sistem o kadar iyi oturur ve zaman geçtiğinde daha iyisine sahip olursun.

DDR5'de de aman aman büyük FPS farkları olmadığını gördük.

Online FPS ve LoL tarzı basit grafikli oyunlar haricinde FPS ekran kartı işidir.

Topluca yeni sistem alınmadıkça DDR5 gereksiz bir adım. Temiz, bir nesil daha beklemeli.

DDR5 hala gelişmekte olan bir teknoloji, tam olarak olgunlaşmadı. DDR5 için erken davranan birisi olarak tavsiye etmem. AMD de AM5 platformu aylar geçmesine rağmen tam olarak oturtamadı. Yeni nesilde geçerseniz stabil ve tam olgunlaşmış bir sisteme geçeceksiniz. Şu an ki DDR5 sistemler tam olmuş değil o yüzden bu nesil pas geçilebilir.

DDR5'in şu anki durumu budur, arkadaş çok iyi özetlemiş. Şu anlık gereksiz.

Screenshot_1.png

Teşekkürler arkadaşlar sanırım benim PC'yi güzelce temizletmem lazım macununu falan yeniletmem iyisi o olur. Hepinize teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için.

Geri
Yukarı