DeepCool 720SE performansı düşük

358319

Hectopat
Az önce kurulumunu yaptım kabloları vs kontrol ettim ama ID-Cooling 224XT 82 derece iken DeepCool LS 720 SE 81 derece oluyor. Bu normal mi? İşlemcim R7 5700X.

7900X 150derece olur herhalde. Ürünün kapasitesi buymuş.

PBO kapalı mı? Boştaki değerler nasıl?

@Rias_Gremory hocam sizce sorun ne olabilir? Ürünü siz önermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.

Reddit üzerinde çoğu kişi böyle problemler yaşamış 5700X için. Soğutucuyla değil de işlemciyle alakalı bir problem var gibi. İşlemci zaten normalde fazla güç çeken bir işlemci. Boştaki değerlerde önemli biraz.

100MHz var OC var. Sorun şu ID-Cooling 224 XT ile aynı performans olması olmaması gereken bir şey, hani 120 mm ile aynı performans olsa tamamda 360 bizim konumuz.
PBO kapalı mı? Boştaki değerler nasıl?

Reddit üzerinde çoğu kişi böyle problemler yaşamış 5700X için. Soğutucuyla değil de işlemciyle alakalı bir problem var gibi. İşlemci zaten normalde fazla güç çeken bir işlemci. Boştaki değerlerde önemli biraz.

Bu arada 65W işlemci boşta da 224 XT ile aynı 32 derece.

Son düzenleme:
100MHz var OC var. Sorun şu ID-Cooling 224 XT ile aynı performans olması olmaması gereken bir şey, hani 120 mm ile aynı performans olsa tamamda 360 bizim konumuz.

Bu arada 65W işlemci boşta da 224 XT ile aynı 32 derece.

Tamam normal işte. Herhangi bir sorun yok. Sıvı soğutma olması her zaman en üst düzey performansı verecek diye bir şey demek değil. BIOS'unu sıfırla ve UV yap. Sıcaklıklarının çözümü bu kadar. İşlemci 100W ve üzerinde deli gibi ısınıyor. Aynı performansı elde edip daha düşük güç tüketimi ve sıcaklıklar elde etmek mümkün. Eğer amacın hız aşırtma ise zaten daha üst segment AiO'lara yönelmen gerekiyordu.

@Marix hocam sökmeden önce bir şey fark ettim fanlar 2200rpm ama işe yaramadığını fark ettim durdurunca 1 derece oynuyor sadece. Radyatör sıkıntılı gibi geldi bana

Daha fazla oynaması lazım kesinlikle, diğer türlü CFM, RPM'a filan değinilmez ben böyle düşünüyorum.

3000 devire çıkarttım, tam anlamlak için durdurdum acaba çalışmıyor mu diye 98 derece oluyor bariz fark var, pompa da sorun yok gibi.

Boştaki sıcaklığı iyi, pompada çalışıyorsa, radyatör içinde su akışında bir sorun olabilir, veya blok kısmında üretim kaynaklı bir sorun olabilir.

Geri
Yukarı