Değerlere göre maksimum kaç mbps hız alınır?

orhangunes

Yoctopat
Daha fazla  
İnternet hızımdan memnun değilim, daha hızlı üst pakete geçmeyi düşünüyorum. Bazı servis sağlayıcılarının sitelerinde 75 Mbit hız sunabildikleri yazıyor fakat modem arayüzünde gördüğüm kadarıyla maksimum 27 Mbit alabileceğim görünüyor. Oturduğum bina epey eski yaklaşık 20-25 yıllık (bina içindeki kablomu yeniletmeyi düşünüyorum), cadde üzerinde oturuyorum. Burada görüp hatırlamadığım bir siteden ankastreye uzaklığımı 100 metre olarak kontrol etmiştim. Ayrıca binaya gelen kabloya (iki bina arasında havada duruyor) vakti zamanında kazı sırasına iş makinesi dokunup, sabit tutan klipslerini kopartmıştı, oradaki çalışanlar da öteberi yerine tekrar takmışlardı (hasar almış olabileceğini düşünüyorum). Tavsiyeleriniz nelerdir ve sizce hangi hız değeri doğrudur?
ZyXEL VMG3312-B10b modemdeki değerler ve hız testi sonucu:

Hız Testi.png

Modem Arayüz.png

VDSL portuna bağlantı yapılmadan ne kadar alabileceğine modem üzerinden bakamazsın şu an ADSL2 için alabileceğin maksimum hızı gösteriyor. En doğru sonucu ISS'lerin altyapı sorgulama hizmetlerinden öğrenebilirsin.

Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
Bugün TT ofisine gidip hız arttırımı yapmak isteğimi belirttim VDSL pakete biraz sanıcılı da olsa geçiş yaptılar. Hattım maksimum 83 mbit desteklediğini öğrendim. 50 mbit benim için yeterlidir deyip geçişimi yaptım. Yeni değerlerim aşağıda sizlerle paylaşmak istedim. Sizce değerler nasıl?

SpeedTest sonucum da;
Ping: 9
DL: 30.14
UL: 6.93

Yeni Hız.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı