Dell 15R 5521 Harici Ekran Kartı Sorunu

volkan78

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne yapsam bir türlü bilgisayara harici ekran kartının sürücüsünü tanıtamadım. emen hemen yapmadığım bir şey kalmadı. Önceden format atınca kendiliğinden belirirdi. Şimdi görmüyor laptop. Sorun donanımsal mı acaba? Desem laptop kullanıyorum böyle bir şeyin olması söz konusu olur mu?

Denemeler: Format atımı, Sistem Güncelleme, Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatma, Bios Güncelleme, Laptop Ana Sayfasından Güncel Driverları İndirip Deneme, Ekran Kartı Sitesinden Deneme

Bazen Catalyst Setup'ı ile yükleme yapılıyor ama yine de sürücü belirmiyor aygıt yöneticisinde. Bazen ise yüklenmiyor, resimdeki gibi hata veriyor.

Diğer tüm driverlar güncel ve yüklü.:(

Lütfen, halledelim şu işi...

1.jpg

2.png

3.png

Adsız.png

• Dell 15R 5521
  • Sistem=Windows 8.1 Pro
Not=Bu sistemde önceden bu konuda bir sorun olmamıştı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar; aynı sorunla uzun zamandır mücadele ediyorum. Çözümünü yeni bulabildim.
Windows Update'lerden bazıları ekran kartının geçiş yapmasına engel oluyor.
Aynı zamanda ben de update sonrası aşırı ısınmaya dayalı kapanmalar da başladı. Sanırım bunu yapan Framework update'i ya da bu sadece biri. İsteğe bağlılardan sonra da aynı sorunu yaşadığım oldu. Bu arada ben de 5520 Inspiron kullanıyorum. Sanırım Dell'in donanımsal sorunu. Anlaşılan pek güncel kullanmayacaz :( Önceleri kesinlikle açılmayan oyunlar açılmaya başladı. Umarım sizlerde de işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar forum üyeleri. Bu sorun hakkında birkaç paylaşımım daha olmuştu. Sorun hala devam ediyor. Windows 10'a geçmeme rağmen bile dahili ekran kartımı göremiyorum. Sorunun donanımsal olup olmadığını nasıl anlarım? Hem durduk yere donanımsal sorun neden olsun ki? Aygıt yöneticisinde sürücüyü göremiyorum. Driver yüklesem ''Uygulama Yükleme: Paket Yükleme Hatası '' hatası alıyorum yani yükleme başarısız. Her yolu denedim.

Geniş kapsamda bana yardımcı olacak birileri var mı?

• Ekran Kartı=AMD 8730M
  • DELL 15R 5521

BIOS Güncel.

BIOS'tan dahili grafik kartını kapatıp daha sonra AMD ekran kartınızın sürücüsünü kurmayı deneyin. Ama kapatırsanız görüntü gelir mi bilmiyorum.

Aygıt Yöneticisi altından bir ekran görüntüsü alalım. Özellikle de görüntü bağdaştırıcısı altından.

//Intel sürücüsünü güncellemeyi dener misin ?

Ekran kartının sürücüsü gözükmüyor ki
Onu da denedim sonuç olumsuz maalesef

BIOS'tan dahili grafik kartını kapatıp daha sonra AMD ekran kartınızın sürücüsünü kurmayı deneyin. Ama kapatırsanız görüntü gelir mi bilmiyorum.
Bendeki biosta bu ayarı yapma özelliği yok maalesef çünkü bios modeli Insydeh H20

Buyrun

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 424
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 482
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı