DELL 5520 işlemci değiştirme

Oktay_Aygun

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tercüman
Merhaba arkadaşlar, DELL 5520 kullanıyorum uzun süredir ve bu laptopun işlemcisini değiştirmek istiyorum. PGA988 uyumlu sokete sahip bu sokete uygun işlemci listesini nereden bulabilirim? Aradım ama bir sonuç elde edemedim. Ya da illa PGA988 soketli işlemci mi kullanılabilir? Yardımcı olur musunuz?

CPu-z ile chipseti öğrenip yazar mısın? Mevcut işlemcini de belirt.

şuanki kullandıgım i5 3210m.
CHIPSET: Ivy Bridge HM77 intel
O sokete başka bir soket yapısına sahip işlemci takamazsınız. Bu liste size yardımcı olacaktır.
CPU-Upgrade: Intel Core i7-640M (PGA988) CPU
bu işlemciyi gördüm ama desteklediği ram falan yazıyor ya onun bildiğimiz ram ile bir alakası var mı çünkü 1600 mhzlik kullandığım ramlar?

şuanki kullandıgım i5 3210m.
CHIPSET: Ivy Bridge HM77 intel

bu işlemciyi gördüm ama desteklediği ram falan yazıyor ya onun bildiğimiz ram ile bir alakası var mı çünkü 1600 mhzlik kullandığım ramlar?
Çoğu işlemci senin kullandığım 1600Mhz hızındaki RAM'leri destekler. Özel hızlardaki yüksek değerlere sahip RAM'ler kullanacaksan işlemcinin desteklediği RAM hızları bakarsın. Senin için şuanlık sıkıntı yok soket ve chipsetine uygun işlemci bulabilirsen sorun olmaz.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı