Dell 6400 X1400 Windows 8.1 ekran kartı sürücüsü

• Konuyu başlatan sefer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 997

sefer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Forumda yeni sayılırım. Öncelikle herkese merhabalar.

W7 kurulu olan Dell ınsprıon 6400 dizüstü bilgisayarıma farklı yerlerden indirdiğim 8.1 kurdum hepsinde aynı sorunu yaşadım. Dreamspark'tan key edinip 8.1 embedded kurdum onda da sorun yaşadım.

Sorun şu kurulumu yaptıktan sonra ekran kartını görmemesi. W7'de çalışan ati x1400 driver'ını kuruyorum ekran kartını tanıyor, çözünürlük değişiyor fakat bilgisayarı her başlattığımda siyah ekranda kalıyor. Sadece fare imleci görünüyor. Uykuya alıyorum uykudan çıkıp açtığımda oturum açma sayfası görünüp açılıyor ve masaüstü görünüyor. İşlemler hizmetlerden baktığımda Ati external utility sürekli işlemciyi %100 çalıştırıyor.

Çözüm bulamadım bu yüzden tekrar 7'ye geri döndüm. Yardımlarınızı bekliyorum. Farklı direver'larla denedim ama maalesef olmuyor.

Sistemim'de

• T7200 2 çekirdek 2.0 ghz işlemci,
  • 2 gb ram,
  • 256 mb ati x1400

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey hemen engellediniz beni forum kurallarını dikkate almamışım bir uyarı verseydiniz bari.Biliyorum 8 senelik bilgisayara sahibim ekran kartını değiştirme imkanım yok çünkü bu bir notebook wista sürücüsü Windows 7 de çalışmakta fakat 8.1 de kurulum yapıyorum vga yı görüyor bu şekilde açılışta sorun yok fakat x1400 wista sürücüsünü kurunca ekran çözünürlüğü filan değişiyor aygıt yöneticisinde ekran kartını görüyor fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda siyah ekran geliyor sadece fare imlecini görebiliyorum uykuya alıp uyandırınca masaüstüne geliyor.Bunun bir çözüm yolu yokmudur acaba diye yazmıştım ama siz başlıktan dolayı beni cezalandırdınız başlığı düzeltip bir uyarıda bulunabilirdiniz.Başka bilgiayarımda var ama bu bilgisayarımıda severek kullanmaktayım dreamspark'tan key almıştım o yüzden kurulum yaptım ama maalesef ekran kartım sorun çıkardı.Bu arada bu keyi başka bilgisayarda kullanabilirmiyim acaba etkinleştirme de yapmıştım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı