Dell Alienware AW17R1-I72T32V vs Asus G751JY-DH71

bigshark

Hectopat
Daha fazla  
Dell Alienware AW17R1-I72T32V ile Asus G751JY-DH71 arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim. Teknik özellikler şöyle:

Alienware :
İŞLEMCİ: 4th Nesil Intel Core i7-4910MQ processor 2.9GHz (Quad Core, 8MB Cache, Overclocked up to 4.1GHz)
RAM: 32 GB DDR31600 MHz
SABİT DİSK: 1 TB HDD + 80GB SSD
OPTİK SÜRÜCÜ: Blu-ray ROM DVD+/-RW SuperMulti DL
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce GTX 880M with 8GB GDDR5
EKRAN BOYUTU: 17.3" Full HD anti-glare Ekran
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: 1920 X 1080
SES ÇIKIŞI: Internal High-Definition 5.1 Performance Audio with Dolby Home Theater v4 Software 2.0 Speaker

Asus:
İŞLEMCİ: Intel® Core™ i7-4710HQ - 2.5 GHz Turbo Boost ile 3.5 GHz'e kadar.6GB akıllı bellek
Thunderbolt Port: 1
RAM: 24 GB DDR3 1600 Mhz Ram (Max 32 Gb)
SABİT DİSK: 1 TB (7200 RPM) HDD + 256 GB SSD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc READ/WRITE
EKRAN KARTI : NVIDIA® GeForce™ GTX 980M (4.0GB) GDDR5 (Maxwell)
EKRAN BOYUTU : 17,3'' FULL HD LED Ekran (1920X1080)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1920 X 1080
SES ÇIKIŞI : ASUS SonicMaster

Bilgisayar oyun oynamak için alınacaktır her iki bilgisayarında kendine göre artıları var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Not: Çok fazla arşiv yapan biri olmadığım için HDD ve SDD kapasitesinin pek bir önemi yok benim için. Değerlendirirken göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem Asus. Fakat bütçenizi ve nereden alacağınızı söylerseniz daha farklı tavsiyeler ortaya çıkabilir.

Tabiki asus tabiki. G751 in malzeme kalitesine hiçbiri yaklaşmiyor. Hatta msi gt72 dahi çin mali oyuncak gibi duruyor yaninda... Asus kalite ve gücun yani sira bileşen konusunda firmalarin kaymaklarini yiyen firmadir. En iyiler asusa normaller diger firmalara bunu technopatin belli videolarinda vurguladilar ozellikle cpu konusunda...

İkisi de gayet iyi. Ama Alienware'in içinde 4910MQ var. Küçümsenmeyecek bir özellik. Ayrıca Alienware'de GTX880M (8 GB versiyon), Asus'taki GTX980M (4 GB versiyon) arasında %10luk core speed farkı var. vRAM performansı bu açığı kapatacaktır.

Alienware'in eksik kaldığı tek nokta SSD olacaktır. Bu da sonrada kapatılacak bir eksiklik.

4910MQ: 8 MB Cache bellek ve 3,9 işlemci hızı ile bir tık öne geçiriyor bence.

Dell Alienware AW17R1-I72T32V ile Asus G751JY-DH71 arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim. Teknik özellikler şöyle:

Alienware :
İŞLEMCİ: 4th Nesil Intel Core i7-4910MQ processor 2.9GHz (Quad Core, 8MB Cache, Overclocked up to 4.1GHz)
RAM: 32 GB DDR31600 MHz
SABİT DİSK: 1 TB HDD + 80GB SSD
OPTİK SÜRÜCÜ: Blu-ray ROM DVD+/-RW SuperMulti DL
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce GTX 880M with 8GB GDDR5
EKRAN BOYUTU: 17.3" Full HD anti-glare Ekran
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: 1920 X 1080
SES ÇIKIŞI: Internal High-Definition 5.1 Performance Audio with Dolby Home Theater v4 Software 2.0 Speaker

Asus:
İŞLEMCİ: Intel® Core™ i7-4710HQ - 2.5 GHz Turbo Boost ile 3.5 GHz'e kadar.6GB akıllı bellek
Thunderbolt Port: 1
RAM: 24 GB DDR3 1600 Mhz Ram (Max 32 Gb)
SABİT DİSK: 1 TB (7200 RPM) HDD + 256 GB SSD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc READ/WRITE
EKRAN KARTI : NVIDIA® GeForce™ GTX 980M (4.0GB) GDDR5 (Maxwell)
EKRAN BOYUTU : 17,3'' FULL HD LED Ekran (1920X1080)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1920 X 1080
SES ÇIKIŞI : ASUS SonicMaster

Bilgisayar oyun oynamak için alınacaktır her iki bilgisayarında kendine göre artıları var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Not: Çok fazla arşiv yapan biri olmadığım için HDD ve SDD kapasitesinin pek bir önemi yok benim için. Değerlendirirken göz önünde bulundurursanız sevinirim.

880m halihazirda hala cok guclu bi gpu ayrica shadow of mordor u 1080p de ultra ayarlarin da uzerinde oynamak istiyorsan oyun sana 6gb gpu ram zorunlulugu kiliyor sendeki 980m kesinlikle bunu basaramayacak yani ama tabiki onun da kendine gore artilari var maxwell 2. Nesil olmasindan mutevelit dx12 ye daha iyi uyum saglayacagi gercek. ayrica 4910mq faktoru de var. Yine de servis destegi acisindan olsun olasi ariza durumlarinda ya da kirilma durumlarinda yedek parca tahsisi konusunda asus 1 adim onde oldugu icin asus u tercih ederim gibi geliyor. Ama ben laptop u cok hor kullanan biriyim. Sen ekrani kirmam dusurmem dikkatliyimdir diyorsan alianware tavsiye ederim.

880m halihazirda hala cok guclu bi gpu ayrica shadow of mordor u 1080p de ultra ayarlarin da uzerinde oynamak istiyorsan oyun sana 6gb gpu ram zorunlulugu kiliyor sendeki 980m kesinlikle bunu basaramayacak yani ama tabiki onun da kendine gore artilari var maxwell 2. Nesil olmasindan mutevelit dx12 ye daha iyi uyum saglayacagi gercek. ayrica 4910mq faktoru de var. Yine de servis destegi acisindan olsun olasi ariza durumlarinda ya da kirilma durumlarinda yedek parca tahsisi konusunda asus 1 adim onde oldugu icin asus u tercih ederim gibi geliyor. Ama ben laptop u cok hor kullanan biriyim. Sen ekrani kirmam dusurmem dikkatliyimdir diyorsan alianware tavsiye ederim.

Serviste Alienware daha iyi. Alienware Dell ürünü. Dell servis konusunda şu an en iyi 3 firmadan biri.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı