Dell Alienware AW2523HF ayarları nasıl olmalı?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
FPS oyunları oynuyorum. Monitörü Extreme ve oto HDR açık kullanıyorum. Bu monitörde gecikme azaltıcı vs. ayar var mı? FPS oyunları için.

FPS oyunları oynuyorum. Monitörü Extreme ve oto HDR açık kullanıyorum. Bu monitörde gecikme azaltıcı vs. ayar var mı? FPS oyunları için.
Monitörün gecikme süresini 0.5'te kullanmam için ayar gerekir mi yani?
@messinicocugu@Saint Lucia

Son düzenleme:
Overshoot olayını ben hala anlayamadım. Oynayışa etkisi nedir bunun?

Overshoot ghostingin tersi olarak ifade ediliyor. Panelinin hızından dolayı hareketli nesne görünmeye devam ediyor. Aynı nesnenin bir yansıması oluyor diyelim. Görsel aşağıda.

stationarycam_persistence.jpg

Bu oyunda vuruşlarıma etki eder mi, olumsuz anlamda? Peki super Fast modunda kullansam 0.5ms gecikme ve 360Hz akıcılık sağlamaz mı? @P R O F O U N D

Bak kullanımını etkilemiyorsa sorun yok. Attığım görsel her şeyi ifade ediyor. Oyunda bunu görürsün. Elbette hareketli nesneyi vururken etki eder. Etkiden önce bunu gözün görür. Görmüyorsan yoktur. UFO testinde de belli olur.
Akıcılığı etkileyecek bir durumun yok.

Bak kullanımını etkilemiyorsa sorun yok. Attığım görsel her şeyi ifade ediyor. Oyunda bunu görürsün. Elbette hareketli nesneyi vururken etki eder. Etkiden önce bunu gözün görür. Görmüyorsan yoktur. UFO testinde de belli olur.
Akıcılığı etkileyecek bir durumun yok.
Tamamdır hocam, test edip söylerim. Sağ olun.

Her monitörün ayarı farklıdır. İkimiz aynı monitörü kullansak bile aynı ayarları tercih etmemeliyiz çünkü kalite kontrol meselesi var. Mesela bana gelen AW2523HF modelinin tepki süresi 1.7 ms iken sana gelenin 2 ms olabliiyor. Bu nedenle kendi gözünle testini, ölçümünü yapıp ona göre ayar yapman gerekiyor.

Geri
Yukarı