Dell G15 5530 RTX 4060 şarja takınca FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

m3fwe

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
DDR5 16 GB 4800 MHZ
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
i7 13650HX
Merhaba. Şubat ayı civarı Hepsiburada üzerinden belirttiğim laptop modelini aldım. Dün akşama kadar hiçbir sorunum yoktu. Genellikle Cyberpunk, RDR2 vs oynarken CPU 82-83 GPU da 71-72 derece civarı sıcaklıklarda olurdu. Cuma akşamı 2 bölüm dexter izledim -laptop o sırada şarja takılı değildi- ve kapattım. Cumartesi akşam Battlefront 2 oynamak için açtım ve şarjım 30 civarıydı. Şarjım 20'ye düşene kadar oynadım. 165 FPS sabit alıyordum. Şarja taktığım anda 45-50 FPS civarına düştü. Birkaç oyunda denedim, bayağı bir araştırdım ve olayın muhtemelen bd prochotla ilgili olduğu kanaatine vardım ancak ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Henüz satıcıya ulaşma şansım olmadı ve Dell servisi de hafta içi çalışıyor sadece. Benimle aynı sorunu yaşayan herkeste sorunlu parça ya adaptör ya da sensörlerden biriydi ancak ben şarj aletimde bir sorun olduğunu düşünmüyorum sadece uç kısmı biraz kıvrıldı o da baştan beri esnekti zaten. Sensörlere de benden kaynaklı olmayan bir şey olduysa bilmiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı