Dell G2524H monitör laptopa nasıl bağlanır?

gHOST52

Hectopat
Daha fazla  
Selam bu monitörün siparişini verdim Dell G2524H 25 Inç 280Hz Full HD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR
Öncelikle bu monitör sıkıntı yaşatır mı?

2.sorum ise bu monitörü laptopuma nasıl bağlayabilirim? Laptop modelimi de bırakıyorum: Tulpar T7 V19.7 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

@Saint Lucia

Monitörden bir ucu USB Type-C diğer ucu DP kablo çıkıyor laptopumdaki Type-C girişi de Thunderbolt 3 destekli bu kabloyla bağlasam tam performans alır mıyım?
@Saint Lucia

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi monitördür. Öneri listemizde bulunuyor. Fiyatı çok artmadığı sürece öneri potasında olacak. Hayırlı olsun diyelim. Sorun çıkartacak bir monitör değildir.

Laptop için soruna gelirsek.
Monster ülkemizde adı Monster olduğu için yabancı kaynaklarda port bağlantıları ile ilgili makale bulamıyorum. Ülkemizde de değinmemişler. Fakat bildiğim üzere Type-C portu görüntü aktarıyor olması gerekiyor. Çoğu Monster öyle çünkü.
Monitör içinden çıkan Type-C kablosu genel olarak veri aktarımı için oluyordu. Bir deneyin. Görüntü alırsanız kullanın. Alamazsanız Paugge 8K 60Hz / 4K 144Hz / 4K 120Hz / 4K 60Hz HDR USB C to Displayport Kablo şu kabloyu önereceğim. Satıcısına da kullandığınız laptopu not olarak iletiniz.

İyi monitördür. Öneri listemizde bulunuyor. Fiyatı çok artmadığı sürece öneri potasında olacak. Hayırlı olsun diyelim. Sorun çıkartacak bir monitör değildir.

Laptop için soruna gelirsek.
Monster ülkemizde adı Monster olduğu için yabancı kaynaklarda port bağlantıları ile ilgili makale bulamıyorum. Ülkemizde de değinmemişler. Fakat bildiğim üzere Type-C portu görüntü aktarıyor olması gerekiyor. Çoğu Monster öyle çünkü.
Monitör içinden çıkan Type-C kablosu genel olarak veri aktarımı için oluyordu. Bir deneyin. Görüntü alırsanız kullanın. Alamazsanız Paugge 8K 60Hz / 4K 144Hz / 4K 120Hz / 4K 60Hz HDR USB C to Displayport Kablo şu kabloyu önereceğim. Satıcısına da kullandığınız laptopu not olarak iletiniz.

Yanıtın için teşekkürler eğer görüntü alamazsam HDMI ile bağlasam performans kaybı olur mu?
Yoksa attığın kabloyu mu almalıyım.

Yanıtın için teşekkürler eğer görüntü alamazsam HDMI ile bağlasam performans kaybı olur mu?
Yoksa attığın kabloyu mu almalıyım.

HDMI sürümünü bilmek lazım bunun için.
Çünkü HDMI 2.0 değilse laptop 240Hz alamazsın.
Ayrıca G-Sync kullanmak istersen Type-C to DP şart.
MiniDP portun varsa o da olur.

HDMI sürümünü bilmek lazım bunun için.
Çünkü HDMI 2.0 değilse laptop 240Hz alamazsın.
Ayrıca G-Sync kullanmak istersen Type-C to DP şart.
Minidp portun varsa o da olur.

HDMI 2.0 destekliyor daha önce başka bir 240Hz monitör bağlayıp 240Hz almıştım ama tam performans için dediğin kablo gerekiyorsa onu alırım. Minidp maalesef yok.

HDMI 2.0 destekliyor daha önce başka bir 240Hz monitör bağlayıp 240Hz almıştım ama tam performans için dediğin kablo gerekiyorsa onu alırım. Minidp maalesef yok.

Performans dediğimiz konu zaten Hz'dir.
240Hz alabiliyorsan HDMI kullanmanda sakınca yok.
DP kablosunun artısı G-Sync olayıdır. Kullanılması mecbur değildir. Yararlanmak istersen önerdiğim kablo mecburdur.

Performans dediğimiz konu zaten Hz'dir.
240Hz alabiliyorsan HDMI kullanmanda sakınca yok.
DP kablosunun artısı G-Sync olayıdır. Kullanılması mecbur değildir. Yararlanmak istersen önerdiğim kablo mecburdur.

Tamamdır çok teşekkürler yardımın için.

@Saint Lucia şu an elime ulaştı monitör Type-C'den 240Hz aldım sıkıntı çıkmadı ama maalesef 1 tane ölü pixel çıktı sence iade etmeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı