Dell Inspiron 15 5567 laptop açıldıktan sonra fanlar gürültülü çalışıyor

serhanyamand

Centipat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
AMD R7 M445
İşlemci
i5 7200U
Meslek
Öğrenci
Dostlar son bir haftadır bilgisayarım açıldıktan sonra aşırı hızlı düzeyde fan sesi gelmekte. Hatta bir an PC açılırken F1'deki arabanın egzoz sesi geldi :)
Sizce ne yapmalıyım?
Bilgisayarım bu: Dell İnspiron 5567

Fanlarınızın çıkışında biriken kir tıkama yapmış olabilir, benim de on senelik bir laptopum var. Süper araç sesleri çıkartıyor diye sound effect yapıp YouTube'da paylaşım yapıyordum.

Fanlarınızın çıkışında biriken kir tıkama yapmış olabilir, benim de on senelik bir laptopum var. Süper araç sesleri çıkartıyor diye sound effect yapıp YouTube'da paylaşım yapıyordum.

Gönderebilir misin videoyu? Benimkisi sadece başlangıçta 2 dk ses çıkarıyor da, fandan mı geliyor emin değilim.

Bu videodaki ses ile aynı ses çıkıyor ancak bilyorsunuz ki bu PC laptop:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunu çözdüm ben uzun zamandır "Windows Update" atmıyordum.
Bugün attım ve sorun birden çözüldü yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönderebilir misin videoyu? Benimkisi sadece başlangıçta 2 dk ses çıkarıyor da, fandan mı geliyor emin değilim.

Bu videodaki ses ile aynı ses çıkıyor ancak bilyorsunuz ki bu PC laptop:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunu çözdüm ben uzun zamandır "Windows Update" atmıyordum.
Bugün attım ve sorun birden çözüldü yapmanızı tavsiye ederim.

Aynısı şu an benim laptopumada oluyor ve Windows Update atınca geçmedi fanlarımda sıkıntı var büyük ihtimalle benim.

Aynısı şu an benim laptopumada oluyor ve Windows Update atınca geçmedi fanlarımda sıkıntı var büyük ihtimalle benim.

Dostum, galiba sorun bilgisayarlarımızın PSU fanları ile alakalı. Ben 3 ay önce fana bilgisayardan vurdum ve artık sadece baslangicta ses geliyor ve sonra gidiyor. Hatta bir ara hata veriyordu PSU fan failed diye ama sonra bir sekilde vurdum falan derken düzeldi. Galiba PSU fanı dengede durmuyor. Tavsiyem fanlari temizle ve bilgisayarin icini aç bak ya da bilen birine götür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı