Dell Latitude E6410 Dell yazısı geldikten bir süre sonra kapanıyor

Rtx 4090 FE

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
monster abra a5 17.4.4
3060 105W
i7 11800H
32 gb çift kanal ram
1 tb samsung m.2 nvme ssd
windows 10 pro
RAM
2x2 4gb samsung (modelini bilmiyorum)
SSD veya HDD modeli
yok
Ekran kartı
nvidia quardo n3100m
Anakart
dell latude e6410
İşlemci
i7 620M
Merhaba Dell Latitude E6410 var içine Ubuntu server kurmak istiyorum ama laptop bozuk sanırım. Açılıyor Dell yazısı geliyor bir süre sonra kapanıyor. İçinde HDD yok USB ile boot edeceğim. Isınıyor mu emin değilim. Termal macun yeniledim ve tozlarını temizledim ama çözülmedi.

Video(https://youtu.be/tbVNvC5uAvo)

1: Pilinizi çıkarın ve 5-10dk şarjda bekletin. Belki ölü Pil'den kaynaklı olabilir.(eğer şarj alıyor ışığı yanmıyorsa. Anakartın parçalarından kaynaklı olabilir.)
2.CMOS pilini çıkarın, ve çıkarılmışken cihazınızı açmayı deneyin. Eğer açılıyorsa. CMOS pilinizi değiştirmeniz gerekir.
3: Eğer bir BIOS Update'i sırasında cihazınız kapandıysa. Kurtama BIOS'u ile cihazınızın BIOS'unu onarın.
4? Anakartınız kısa devre yapmış olabilir. Hangi temizlik parçalarıyla temizlediniz, ve içinde herhangi bir pas var mıydı?
5: Eğer Dell laptopunuzun ısınmasından şüpheleniyorsunuz da arka kapağı açık açmaya çalışabilirsiniz.
6: Eğer fanın sesini duymuyorsanız veya çalışmadığından eminseniz. Dell genellikle çalışmayan parçalar için bile cihazı açmayabilir.
7: Çalıştırılabilecek bir işletim sistemi olmayabilir. Veya o işletim sistemi dosyalarında sıkıntı olabilir.
8? Bir USB ile boot etmeyi denediniz mi?

Umarım en azından birisi çalışmıştır :)
Hiçbiri çalışmadıysa bana geri mesaj atabilir, daha fazla yardımcı olabilirim. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı