Deniz harp okulu için TYT-AYT çözmek gerekiyor mu?

TRnoMercY

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam, deniz harp okuluna gitmek istiyorum. Az çok bilgim var sınav konularında. MSÜ TYT AYT gireceğiz. Fakat TYT ve AYT sınavlarınıda ciddi bir şekilde çözmem lazım değil mi? Çünkü TYT AYT taban puanlarıyla ilgili herhangi bir haber bulamadım.

Harp okulları MSÜ sınavından gelen puanla alım yapıyor fakat harp okullarına girebilmek için TYT-AYT sınavına girmen gerekiyor TYT-AYT sonucun ne kadar iyi olursa diğerlerinin önüne geçmen o kadar kolay oluyor harp okulları 4 yıllık olduğu için özellikle AYT gerekiyor.

Herkese selam, deniz harp okuluna gitmek istiyorum. Az çok bilgim var sınav konularında. MSÜ TYT AYT gireceğiz. Fakat TYT ve AYT sınavlarınıda ciddi bir şekilde çözmem lazım değil mi? Çünkü TYT AYT taban puanlarıyla ilgili herhangi bir haber bulamadım.

Astsubaylık için TYT yeterli. Subaylık için AYT yapman şart.

Yani ne kadar çok net olursa o kadar iyi. O zaman belirli bir taban puan falan yok değil mi?
Dho için 310 puan taban puanı ama bunun çok daha üstünde alman daha faydana olacaktır. Eğer derslerine güvenmiyorsan spora asıl. Spor mülakat ve sözlü mülakatın iyi geçerse okula girersin 310 a yakın bir puan almana rağmen.

Dho için 310 puan taban puanı ama bunun çok daha üstünde alman daha faydana olacaktır. Eğer derslerine güvenmiyorsan spora asıl. Spor mülakat ve sözlü mülakatın iyi geçerse okula girersin 310'a yakın bir puan almana rağmen.

Taban puan TYT AYT taban puanı mı yoksa MSÜ tabanı mı?

Taban puan TYT AYT taban puanı mı yoksa MSÜ tabanı mı?
Msü taban puanı galiba. Mülakatlara bu taban puanlarını geçersen çağırılıyorsun. Ama msü sınavı sadece mülakatlara çağırılmak için. Asıl seni okula sokacak olan mülakatlardaki puanların ve yks sıralaman olacak. Tüm süreç sonunda bir aday değerlendirme puanı(ADP) olacak her adayın, başarı sıralaması gibi. Güzel bir adp yapabilmen için yks ve mülakatlarının iyi geçmesi gerekiyor.

Şöyle ki, Deniz Harp Okulu için sayısal olmanız lazım TYT ve AYT için keza MSU mülakatı için de aynı. TYT-AYT sıralaması hakkında kaç olacağını kimse bilemez ama örnek verecek olursam 150-100 arasında olmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı