Deprem durumunda devlet banka hesaplarına el mi koyar?

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar örneğin İstanbul'da çok büyük bir deprem oldu Allah korusun. Devlet ne kadar paramız varsa bankada bunları kitliyor ve kimse çekemiyor mu? Veya bunun olmasının ihtimali var mıdır?

Arkadaşlar örneğin İstanbul'da çok büyük bir deprem oldu Allah korusun. Devlet ne kadar paramız varsa bankada bunları kitliyor ve kimse çekemiyor mu? Veya bunun olmasının ihtimali var mıdır?
El koyacaklarını sanmıyorum. Fakat belki aşırı insan işlem yapmak isteyince ufak bir kesinti olabilir.

İstanbul'un her bir toprağı teker teker satılıyor. Yerlerine koca koca binalar dikiliyor. Buradan gelen para ise halkın hariç baştaki kişilerin cebine gidiyor ve bu olanlara halkın büyük bir çoğunluğu kayıtsız veya "Şu binalara bak yeğen", "Çalıyor ama yapıyor" kafasında.

Bunu yalnızca büyük İstanbul depremi sonrası için demiyorum ileride ortaya çıkabilecek krizler için de söylüyorum, o adama istediği her şeyi yapabilecek gücü biz referandumda verdik. Referandum öncesi dönemde de, yolunda hiçbir engel olmaması için devlet içerisine hacı hocaları soktu bu adam.

Yani, sorunun cevabını geçmiş dönemlere bakarak da öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı