Ders çalışmak için tavsiyeler

karafatma

Femtopat
Daha fazla  
Ders çalışıyorum. Bazen çalışmıyorum. Daha doğrusu çalışamıyorum. Neyse, odaklanma bozukluğun var. Bundan muzdaribim. Daha kolay odak için ne yapabilirim? Ders çalışmaya başlamak için ne yapabilirim?

Ders çalışıyorum. Bazen çalışmıyorum. Daha doğrusu çalışamıyorum. Neyse, odaklanma bozukluğun var. Bundan muzdaribim. Daha kolay odak için ne yapabilirim? Ders çalışmaya başlamak için ne yapabilirim?

Hocam odaklanma dozukluğunuz varsa kesinlikle ders çalışırsanız yanınızdaki gereksiz şeyleri kaldırmalısınız ve bol bol kitap okumalısınız odak sorununu daha önce bende yaşadım.

Aynı sorun bende de var, en ufak ses bile ders çalışmamı engelliyor müzik dinleyerek yapayım diyorum olmuyor, kitap okuyayım diyorum sürükleyici güzel kitaplar bulamıyorum

Aynı sorun bende de var, en ufak ses bile ders çalışmamı engelliyor müzik dinleyerek yapayım diyorum olmuyor, kitap okuyayım diyorum sürükleyici güzel kitaplar bulamıyorum

Kitap önerisi verebilirim.

Aynı sorun bende de var, en ufak ses bile ders çalışmamı engelliyor müzik dinleyerek yapayım diyorum olmuyor, kitap okuyayım diyorum sürükleyici güzel kitaplar bulamıyorum.

Bende sesten yana sıkıntı olmuyor yine de çözüyorum ama ilaç kullanmadığım sürece çok zor oluyor ve çözsem bile çok yavaş oluyor kitap okumak bana biraz sıkıcı gelsede dikkatimi çeken şeyleri okuyorum geçen istihbarat tarihi veya incil gibi şeyleri okuyunca beni sürüklediğini fark ettim.

Hocam odaklanma dozukluğunuz varsa kesinlikle ders çalışırsanız yanınızdaki gereksiz şeyleri kaldırmalısınız ve bol bol kitap okumalısınız odak sorununu daha önce bende yaşadım.

Hocam ne kadar sürede düzeldi bu.

Bende sesten yana sıkıntı olmuyor yine de çözüyorum ama ilaç kullanmadığım sürece çok zor oluyor ve çözsem bile çok yavaş oluyor kitap okumak bana biraz sıkıcı gelsede dikkatimi çeken şeyleri okuyorum geçen istihbarat tarihi veya incil gibi şeyleri okuyunca beni sürüklediğini fark ettim.

Hocam ne kadar sürede düzeldi bu.

Günlük 70 sayfa kitap okuyunca düzeldi bende hızlı düzeliyor bu ama 1 haftada düzeldi bu bende.

Aynı sroun bende de var. Çalışmam gerektiğini biliyorum. Başına oturuyorum fakat yok. Ya evdekiler çağırıyor ya karnım acıkıyor yeni yemem rağmen ya da kafama farklı şeyler geliyor. Kafama bir şeyler gelmese bile bomboş soruya bakıp duruyorum bir kaç kez okuyorum falan bilinçsiz şekilde. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Masada muhabbet kuşlarımın kafesi, kalemlik, klavye, fare, hoparlörler, ağaç ve iki tane monitör var. Kafesi ve ağacı kaldırsam olur mu acaba?

Geri
Yukarı