Dersler için motivasyon nasıl kazanılır?

DarkflaxeTR4406

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox One X Jedi Fallen Order Edition 1TB 4K UHD
Xbox 8.Nesil kontrolcü 2x
LG 42LD45ZA FHD TV
Merhaba arkadaşlar.
11. sınıfım ve 2025 YKS öğrencisiyim.
Fakat derslerle alakam sıfır. Altyapım ciddi bir şekilde eksik. Zaten notlarım berbat.
Kendimi çok eksik görüyorum. Ve bu da benim motivasyonumu etkiliyor. Ne yapmam lazım? Benimle aynı durumu yaşamış birileri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kerosene dinle.

Merhaba arkadaşlar.
Fakat derslerle alakam sıfır. Altyapım ciddi bir şekilde eksik. Zaten notlarım berbat.
Kendimi çok eksik görüyorum. Ve bu da benim motivasyonumu etkiliyor. Ne yapmam lazım? Benimle aynı durumu yaşamış birileri var mı?

Ders çalışma hevesin yoksa yapamazsın ama heves var ama üşeniyorsan ya da uğraşamıyorsan ya da nasıl yapacağını bilmiyorsan yardımcı olurum ama en baş heves gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
5 dakika sonra bitecek motivasyondan çok bir şey bekleme bence. İradeni artırman lazım. Belkide yavaş yavaş baslamalisin.

Merhaba arkadaşlar.

Motivasyon anlık ve geçicidir, disiplin ise kalıcı. Disiplinli olmanı sağlayacak olan şeyde hedeftir. Hedefin yoksa ne için çalıştığını bilmezsen neye motive olacağınıda bilemezsin. Önce bir hedefini belirle dostum gelecekte nerede görüyorsun kendini ve ardından tüm dersleri ve konuları önüne al bir program oluştur ve bir an önce başla çalışmaya. Bende sıfırdım hatta senden bile kötü durumda olabilirdim 2 senede bayağı bir şey kattım kendime bende 25'te gireceğim sınava inşallah hedeflerimize ulaşırız.

Motivasyon bulursanız bana da söyleyin, üniversite 3. sınıfım derslerin başına oturunca boğazımı sıkıyorlar gibi hissediyorum (ortalamam 2'nin üstünde :D), geçen seneden beri doğru düzgün ders çalışamıyorum vallahi. [üstteki arkadaş disiplin demiş, valla günlük tekrarı disiplin sayarsak az çok disiplinli sayılırım ama finaller yaklaştıkça bayıyor ders çalışmak}

Motivasyon anlık ve geçicidir, disiplin ise kalıcı. Disiplinli olmanı sağlayacak olan şeyde hedeftir. Hedefin yoksa ne için çalıştığını bilmezsen neye motive olacağınıda bilemezsin. Önce bir hedefini belirle dostum gelecekte nerede görüyorsun kendini ve ardından tüm dersleri ve konuları önüne al bir program oluştur ve bir an önce başla çalışmaya. Bende sıfırdım hatta senden bile kötü durumda olabilirdim 2 senede bayağı bir şey kattım kendime bende 25'te gireceğim sınava inşallah hedeflerimize ulaşırız.
Hocam yazılım düşünüyorum ama bana imkansız geliyor.

Hocam yazılım düşünüyorum ama bana imkansız geliyor.
Yazılımcı arkadaşım günde 4 5 saat kod araştırıp yazmaya çalışıyor, eğer aralıksız 2 saat falan çalışabiliyorsanız hevesle yazılım size gider ama daha rahatsanız ama dersler tarafından boğulmak isterseniz bölümüm olan elektrik elektroniği öneririm :D

Yeni konular

Geri
Yukarı