Desteklenen Altyapı Değerinin Altında İnternet Vermeleri

Halkey

Hectopat
Daha fazla  
Kendi adıma yeni internet bağlattım eve. Sağlayıcım TTNET. Sokağımda VDSL desteği var. İlimdeki merkez Türk Telekom binasında çalışan arkadaş bana 8 Mbps internet vermeye çalıştı. Ben de dedim o ne VDSL desteği var siz diyorsunuz 8 Mpbs. Neyse işte ilçede oturuyorum ben bu yüzden ilçede çalışan birini aradı hızı sordu ve 24 Mbps internet verdi. Ben de açıkcası sinirli bir şekilde ayrıldım ordan. Servis eve interneti bağlamaya gelince altyapımı ölçmesini istedim ve 35 Mbps temiz alırsın dedi orda çalışanı dinleme sen hızını 35 Mpbs yaptır hiçbir sıkıntı çekmezsin dedi. 50 olur mu deyince o sıkıntı olur boşver dedi. Sen kutuya ya da ana hatta 500m civarı uzaksın, geçen gün 50 Mbps çalıştıramadım bu uzaklıkta dedi. Neyse bu gün aklıma gelip modemden altyapıma bakınca 80000 Kbps max rate verdiğini gördüm. Ekran görüntüsündeki gibi. Ben tekrar Türk Telekom'a gidip böyle böyle 80 bin gösteriyor burası desem hızımı artırır mı? Mesela 100 Mpbs paket alsam 80 civarı kullanabilir miyim ya da 70 80 civarı bir paket var mıdır? Bu ekran görüntüsünü onlara göstermem ile hızımı yükseltirler mi? Ben internetten online işlem merkezinden yapacaktım ama şimdi olur da sıkıntı çıkarsa tekrar paket değiştiremezsem falan diye korktum. Hem de internet paketim 3 ay tahattütlü o taraftan da sıkıntı çıkar mı diye çekindim açıksası. Yardımcı olup yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

net.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerleri iyi ve 50 zorlanır. Üst paket önermem. Çünkü 78 Mbps için 100'lük paket verecekler sana. Senin için iyi olmaz. Ayrıca üstü için değerler düşecektir. Ama Netspeed gibi firmalardan uygun fiyata son hızını alabilirsin. Firma deneye deneye alabileceğiniz hızı verir size.

Hat değerleri iyi ve 50 zorlanır. Üst paket önermem. Çünkü 78 Mbps için 100'lük paket verecekler sana. Senin için iyi olmaz. Ayrıca üstü için değerler düşecektir. Ama Netspeed gibi firmalardan uygun fiyata son hızını alabilirsin. Firma deneye deneye alabileceğiniz hızı verir size.
Öncelikle fikriniz için teşekkürler. Ben Nevşehir'in ilçesi Avanos'ta yaşıyorum. Baya küçük bir yer bu yüzden netspeed gibi firmalar buralarda bulunmuyor. Bulunanlarda buraya pek önem vermediği için işime gelmiyor açıkcası. Ttnet burdaki en iyi seçenek şuan. Ve dediğim gibi daha 2 ay tahattütüm var. Ama paket değiştirebiliyor olmam lazım. Şimdi 100'lü paket alırsam 70 küsür hız alabilir miyim yoksa sıkıntı çıkar mı? Ve 50 hızda sorunsuz kullanabilir miyim?

Öncelikle fikriniz için teşekkürler. Ben Nevşehir'in ilçesi Avanos'ta yaşıyorum. Baya küçük bir yer bu yüzden netspeed gibi firmalar buralarda bulunmuyor. Bulunanlarda buraya pek önem vermediği için işime gelmiyor açıkcası. Ttnet burdaki en iyi seçenek şuan. Ve dediğim gibi daha 2 ay tahattütüm var. Ama paket değiştirebiliyor olmam lazım. Şimdi 100'lü paket alırsam 70 küsür hız alabilir miyim yoksa sıkıntı çıkar mı? Ve 50 hızda sorunsuz kullanabilir miyim?
24 SNR değerin var 24 Mbps internette. Bu 50 Mbps gibi rakamlara çıktığında 14 gibi rakamlara düşme ihtimali yüksek, belki daha az olur. Ondan yukarısı sıkıntılı olur. Üst pakete geçiriyorlar ama alt geçirmiyorlar diye biliyorum.

Peki arkadaşlar çok teşekkürler. Son olarak 50 Mbps pakete geçiyim mi yoksa 35 Mpbs ile yetineyim mi?

Bana kalırsa şu an 24 alıyorsun ama senin için 35 Mbps ideal. Sorun olmadan kullanırsın ve kafan rahat olur en azından.

Binadan dairelere geçişlerin kablolarında sıkıntı var. Başka bir konuda bunun hakkında yazmıştım. Sen 100 mbps bile bağlatsan, dairenin prizine kadar gelen kablo kötü ise düşük hız alırsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı