Devlet hastanesinde jinekomasti ameliyatı

MeanIt

Centipat
Daha fazla  
Kendimi bildim bileli fazla zayıf olamamıştım asla. Ama 8. sınıfın sonunda daha da kilo aldım. 9. sınıfın sonunda şükür ki bu kiloları verdim. O zamanlar da göğüslerim büyüktü ama kilodandır diye takmıyordum. Kilo verince anladım ki jinekomastim var. Doktora gittim belli bir dönem dengesi bozulan hormondan dolayı meme dokusu oluşumu başlamış ve durmuş daha büyümez diye tanı aldım.
İnternetten ameliyat fiyatına baktığımda 25k gibi bir fiyat çıktı karşıma şok oldum.
Devlet hastanelerinde sigortayla jinekomasti ameliyatı olunuyor mu?
(Not: 16 yaşındayım)
Aldığım aşırı kiloyu verdim şuan vücut kitle indeksim 20.2 (spor yapıyorum o yüzden yağ kütlesi az kas kütlesi fazla)

Son düzenleme:
1658740083833.png

Bu kadar değilsen sporla düzelir. Deri sarkması olursa tek çözüm ameliyat. Ama görüntüden rahatsız olmazsanız ameliyata da gerek yok.

Ben 2012 de böbrek nakli oldum. Kortizondan ötürü acayip kilo aldım, tabii iştahımda açılmıştı. 80 kilolardan bi anda 55 kiloya çakıldım. Bacaklarımda özellikle kalça ve apış arasında çatlak dolu ve memelerimde azıcık sarkma var. Spor yaptıkça bende geçer diye düşünüyorum.

Ben 2012 de böbrek nakli oldum. Kortizondan ötürü acayip kilo aldım, tabii iştahımda açılmıştı. 80 kilolardan bi anda 55 kiloya çakıldım. Bacaklarımda özellikle kalça ve apış arasında çatlak dolu ve memelerimde azıcık sarkma var. Spor yaptıkça bende geçer diye düşünüyorum.
Hocam kilo vereli 1 yıl oldu. Bayadır spor yapıyorum. Ayrıca jinekomasti tanısı aldım, sporla geçmeyen bir hastalık maalesef tek çözümü ameliyat. Acaba sigorta bu ameliyatı karşılar mı diye sormuştum ama kimse bu konuya cevap vermedi sizin bir fikriniz var mıdır

Hocam kilo vereli 1 yıl oldu. Bayadır spor yapıyorum. Ayrıca jinekomasti tanısı aldım, sporla geçmeyen bir hastalık maalesef tek çözümü ameliyat. Acaba sigorta bu ameliyatı karşılar mı diye sormuştum ama kimse bu konuya cevap vermedi sizin bir fikriniz var mıdır
İnanın yanlış yönlendirmek istemem, bilmiyorum bende. Sıkıntınızı anlıyorum. Benimde sarkmalarım var. Sinir bozucu bir şey. Derdinize ortak olmak istedim.

Ergenlik jinekomastisi geçici oluyor sıklıkla. 16 yaşında kolay kolay kimseyi jinekomasti sebebiyle ameliyat etmezler.

Onun dışında, jinekomasti hayati önemi olmayan, estetik bir ameliyattır ve bildiğim kadarıyla devlette bile olsanız SGK karşılamaz. Burun estetiği vs gibi. Devlette de ücretsiz olamazsınız yani.

Ergenlik jinekomastisi geçici oluyor sıklıkla. 16 yaşında kolay kolay kimseyi jinekomasti sebebiyle ameliyat etmezler.

Onun dışında, jinekomasti hayati önemi olmayan, estetik bir ameliyattır ve bildiğim kadarıyla devlette bile olsanız SGK karşılamaz. Burun estetiği vs gibi. Devlette de ücretsiz olamazsınız yani.
Anladım hocam teşekkürler.
Yani ergenlik jinekomastisi olma ihtimalim var mıdır, doktor bir ara dengesi bozulan hormonlardan dolayı olmuş sonra hormonlar tekrar dengelenmiş
Meme dokusu oluşumu başlamış ve daha büyümez dedi. Kafamı karıştıran rahatsız oluyorsan ameliyat ol dedi bir de

İnanın yanlış yönlendirmek istemem, bilmiyorum bende. Sıkıntınızı anlıyorum. Benim de sarkmalarım var. Sinir bozucu bir şey. Derdinize ortak olmak istedim.

Hocam sizde de aynı sorun mu var.
Meme biraz büyük ama ucu normal olsa neyse bir de ucu şişiyor, duş alınca veya soğuk suya değince falan düzeliyor ucunun şişkinliği sonra 5 dk geçmeden tekrar şişiyor.
Göğüs, kol, sırt, bacak çalıştığım için en azından şiş değilken göğüs kasıyla kabul edilebilir ama şişmesi benim asıl derdim.

Anladım hocam teşekkürler.
Yani ergenlik jinekomastisi olma ihtimalim var mıdır, doktor bir ara dengesi bozulan hormonlardan dolayı olmuş sonra hormonlar tekrar dengelenmiş
Meme dokusu oluşumu başlamış ve daha büyümez dedi. Kafamı karıştıran rahatsız oluyorsan ameliyat ol dedi bir de
Elbette olabilir ancak sizi görüp muayene eden doktordan iyi bilecek değilim.

Zaten ergenlik jinekomastisi, insanların %70'inde 1 yıl içerisinde geçer. 17 yaşından sonra, veya 1-2 yıl geçmesine rağmen hala jinekomastiniz devam ediyorsa büyük ihtimalle sizinki kendiliğinden geçmeyecek demektir. Bu durumda da ameliyat önerilir.

Sizin bir de obezite geçmişiniz olduğu için sadece ergenliğe bağlamamak lazım. Obezite kaynaklı olan jinekomasti, ergenlikteki kadar geri dönüşlü değil maalesef.

Yakınlarınızdaki üniversite hastanelerinin Plastik Cerrahi kliniklerine gidip fikir alabilirsiniz ama dediğim gibi, sigorta ödemiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı