DGS ile açık öğretim yönetim bilişim sistemlerine geçme süreci nasıl işler?

lolxser

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki DGS sınavında Eskişehir Anadolu Üniversitesi açık öğretim yönetim bilişim sistemlerine geçmeyi düşünüyorum. Soracaklarım şunlar: 3.sınıftan başlayıp sitede yer alan dersleri mi alacağım? 1. ve 2. senede bulunan benim bölümümde olmayan dersleri de alma gibi bir durum olur mu? Araştırdım ancak net cevaplar bulamadım şimdiden teşekkürler.(bilgisayar Programcılığı mezunuyum).

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 22
DGS ile geçiş yapılan 4 yıllık bölümlerde MYO'da gördüğün 2 yıla karşılık tek avantajın gördüğün bazı derslerden muaf olman. Bu da her okulda kabul görmüyor. Yani sen diyorsun ki matematik, ingilizce gibi dersleri ben MYO'da gördüm. Okula göre değişir bu durum, kimi okul tamam muaf tutalım diyor kimi okul kabul etmiyor baştan alacaksın bu dersleri diyor. Bu arada ben mi yanlış anladım ama yine de söyleyeyim. 2 yıllık MYO mezunu DGS ile kazandığı 4 yıllık bölümde 3. sınıftan başlamaz. 1. sınıftan sıfırdan başlayacaksın toplamda 4 yıl okuyacaksın.

Dostum değerli cevabın için teşekkür ederim. Üniversitenin Bölüm hakkında sitesini incelerken böyle bir yazı gördüm. Burada 5.yarı yıl yani 3.sınıfın ilk döneminden başlatıp bölüm dersleri yanında fark dersleri alacağım değil mi?
1695217089490.png

@Amogaçi

Dostum değerli cevabın için teşekkür ederim. Üniversitenin Bölüm hakkında sitesini incelerken böyle bir yazı gördüm. Burada 5.yarı yıl yani 3.sınıfın ilk döneminden başlatıp bölüm dersleri yanında fark dersleri alacağım değil mi?
Eki Görüntüle 1950592

@Amogaçi

Bu konu hakkında bilgim yok ne yazık ki, şu iki linke göz atabilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı