Dijital Oyun Tasarımı vs Yazılım Mühendisliği vs Bilgisayar Mühendisliği

Hangisi? (Lütfen ankete ek olarak düşüncelerinizi de belirtin.)

• Oy verenlerin toplamı
    33

MertM0

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim (dijital oyun tasarımı, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği) bölümlerden hangisini seçmem gerektiğine karar veremiyorum. Puanım çok iyi üniversitelere yetmiyor bu da kararsızlığımın sebeplerinden biri.

Başlıkta belirttiğim (dijital oyun tasarımı, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği) bölümlerden hangisini seçmem gerektiğine karar veremiyorum. Puanım çok iyi üniversitelere yetmiyor bu da kararsızlığımın sebeplerinden biri.
Dijital oyun tasarımcılığından meslek bulabileceğini zannetmiyorum. Yazılım Mühendisliği okuman bence en mantıklısı. Tabii bölümü okuyan arkadaşlar bizi aydınlatırsa daha iyi olur.

Yazılım önermenizin sebebi nedir? Diğer bölümlere göre ne artısı var?

Dijital oyun tasarımcılığından meslek bulabileceğini zannetmiyorum. Yazılım mühendisliği okuman bence en mantıklısı. Tabii bölümü okuyan arkadaşlar bizi aydınlatırsa daha iyi olur.

Benim de dijital oyun tasarımı konusunda çekincem iş bulamamak. Ama yazılım mühendisliğini de kötü bir üniversitede okumaktansa dijital oyun tasarımı daha mı iyi olur diye düşünüyorum.

Yazılım önermenizin sebebi nedir? Diğer bölümlere göre ne artısı var?

Benim de dijital oyun tasarımı konusunda çekincem iş bulamamak. Ama yazılım mühendisliğini de kötü bir üniversitede okumaktansa dijital oyun tasarımı daha mı iyi olur diye düşünüyorum.

Oyun tasarımı konusunu geç önce. Zor ve imkan az. Gelecekte ne olacağı belirsiz. Yazılım, her zaman kazandıracak bir şey. İş imkanı bol. Bilgisayar Mühendisliğine göre daha iyi yine.

Hangi bölüm hangi üniversite olacak?
Yazılım mühendisliği daha iyi gibi.
Yazılım Mühendisliği için puanım KTÜ ye yetiyor ama üniversiteyi beğenmeyen çok kişi var.
Dijital Oyun Tasarımı için hedefim BAU ama sanırım tutmayacak. Bu nedenle Bilgi, Aydın, İstinye veya Beykoz olacak.

Bilgisayar Müh. konusunda belli bir üniversite araştırmadım.

Oyun tasarımını geç mühendis diploman bile olmayacak. Yazılım mühendisliği en iyisidir. PC'den de iyidir çünkü gereksiz elektronik derslerini almadan yazılım ağırlıklı ders veriliyor.

Unreal Engine ile oyun yapmaya 105 bin sıralama alıyorlar :D

Bilgisayar Mühendisliği'ni sazan gibi seçip duruyorlar artık bir anlam ifade etmiyor, Yazılım ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği olur.

Geri
Yukarı